Sobieski nie składa broni

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Sobieski nie składa broni

Jakub Kłyszejko

Podopieczni trenera Artura Chaberskiego zaczynają przygotowania do sezonu. Najpierw wyjadą na obóz do Świnoujścia.

Sobieski-Arena Żagań wraca do treningów. Siatkarze zapomnieli już o poprzednim, zresztą bardzo udanym dla nich sezonie. Drużyna z Żagania awansowała do turnieju półfinałowego, w którym zajęła czwarte miejsce. Mimo braku awansu do decydujących zmagań, klub osiągnął historyczny sukces. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Klub dokonał ciekawych wzmocnień. Nowi gracze mają podnieść poziom sportowy, a także sprawić, że rywalizacja o miejsce w pierwszej szóstce będzie jeszcze większa. O planach na zbliżający się okres przygotowawczy mówi opiekun zespołu.

- Jutro wyjeżdżamy na dziesięciodniowe zgrupowanie do Świnoujścia. Tam zaczynamy treningi. Będziemy trenowali dwa razy dziennie. Rano zajęcia będą odbywały się w terenie, a wieczorem na hali. Skupimy się przede wszystkim na kondycji, wytrzymałości i technice. Później więcej czasu poświęcimy na zgranie zespołu. Mamy już zaplanowane turnieje. W pierwszym z nich, 9 września podczas Jarmarku Michała zagramy z AZS-em Zielona Góra, Olavią Oława i Bielawianką Bielawa. Tydzień później czeka nas turniej winobraniowy z udziałem gospodarzy, Astry Nowa Sól i Orła Międzyrzecz, a na koniec wyjedziemy do Sulęcina. Tam 23-24 września zmierzymy się w turnieju im. Józefa Bartkowiaka z pięcioma lubuskimi ekipami i Chrobrym Głogów. W pierwszej kolejce 30 września mamy pauzę i wtedy zagramy dwumecz kontrolny z Kluczborkiem - powiedział Chaberski.

Kadra Wojskowych liczy 14 nazwisk i wygląda następująco. Przemysław Kępski, Mateusz Ruciński, Adrian Bocianowski, Tomasz Kubera, Kamil Tańczyk, Tobiasz Szczepaniak, Paweł Skibicki, Patryk Bogdanowicz, Adrian Milczarek, Piotr Sajdak, Kamil Kulczycki, Michał Majewski, Alan Goltz i Michał Trzmiel. W drużynie Sobieskiego nie zobaczymy już Piotra Kramera, Patryka Szymańskiego, Rafała Bareły, Seweryna Smętka i Damiana Siuty.

- Zespół składa się z 14 zawodników. Jestem zadowolony z dokonanych transferów. Myślę, że będą to duże wzmocnienia. Drużyna powinna wyglądać jeszcze lepiej niż w ubiegłym sezonie, ale rywale też nie śpią. Mocno wzmocnił się Chrobry, który nie ukrywa, że chce wejść do pierwszej ligi. Ciekawych ruchów dokonała Oława, Wrocław, Zielona Góra, czy Międzyrzecz. Liga zapowiada się niezwykle ciekawie - podsumował trener Chaberski.

W sezonie 2017/2018 wszystkie lubuskie ekipy zagrają w grupie czwartej drugiej ligi. Astra, Sobieski, Orzeł i AZS Zielona Góra będą reprezentować nasze województwo i postarają się włączyć do walki o awans. Rywalami naszych będą: Chrobry, Gwardia, Bielawianka, Olavia, BTSElektros Bolesławiec, Juve Wakmet Głuchołazy i AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra. Kibice siatkówki nie będą mieli na co narzekać. Ciekawych meczów, a także derbowych pojedynków na pewno nie zabraknie. Start już 30 września.

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.