Jakub Lesiński

Sobolewska stanęła u siebie na podium

Aleksandra Sobolewska podczas pływania. To były dobre zawody dla reprezentantki ZKS-u Drzonków. Fot. Mariusz Kapała Aleksandra Sobolewska podczas pływania. To były dobre zawody dla reprezentantki ZKS-u Drzonków.

W Drzonkowie zakończyła się druga edycja Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów kobiet oraz mężczyzn

Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Czech Aranka Chalupnikova (Dukla Praga) - 1.334 pkt. Druga była Aleksandra Sobolewska (ZKS-u Drzonków) - 1330, a trzecia Natalia Hachulska (UKS Żoliborz Warszawa) - 1284. Piątką lokatę zajęła Magda Klemczyńska (ZKS) - 1248. Najlepszym panem na tych zawodach okazał się Jarosław Świderski (UKS G-8 Bielany Warszawa) - 1.488. Na miejscu drugim zawody zakończył Litwin Gytis Gudlevicius - 1.481, a na najniższym stopniu stanął Łukasz Klekot - 1.459. Ósme miejsce zajął Paweł Dąbrowski (obaj ZKS) - 1.414.

Ponadto Chalupnikova oraz Sobolewska zajęły dwa pierwsze miejsca również w kategorii młodzieżowców. Tam trzecia była Japonka Knae Umemura. Wśród młodzieżowców wygrał Gudlevicius, drugi był Japończyk Sho Onishi, a trzeci Lukas Svechota z Czech. Najlepszy Polak w tej kategorii zajął czwarte miejsce. To Paweł Dąbrowski z ZKS-u Drzonków.
W najmłodszej kategorii do lat 19 (dokładnie to czwórbój nowoczesny) zwyciężył Gudlevicius, drugie miejsce zajął Michał Jaszczerski (UKS Dwójka Morena Gdańsk), a trzecie Czech Matyas Nachtigal. Wśród pań trzeci raz stanęła na podium Aleksandra Sobolewska, tym razem na najwyższym stopniu. Druga była Czeszka Katerina Krejci (Dukla Praga), a trzecia Patrycja Markowicz (UKS G-8 Bielany Warszawa).

O podsumowanie turnieju w wykonaniu swoich podopiecznych poprosiliśmy trenera ZKS-u. - Przede wszystkim jestem zadowolony z naszych dziewcząt. Fakt, że nie startowały Natalia Dominiak i Anna Maliszewska, ale to nie zmienia faktu, że Ola Sobolewska osiągnęła dobre wyniki w szermierce i jeździe konnej, a także poprawiła swoje rezultaty z biegu i strzelania - ocenił Tomasz Cygański. - Poprawiła nam się też bardzo mocno Magda Klemczyńska. Dała sygnał, że będzie walczyła o skład młodzieżowców. Na pewno ona i Sobolewska wystartują w Pucharze Świata, który odbędzie się w trzecim tygodniu maja w Drzonkowie - zapowiedział szkoleniowiec.