Sołtysi wyróżnieni za wieloletnią służbę na rzecz wsi

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Sołtysi wyróżnieni za wieloletnią służbę na rzecz wsi

Jakub Nowak

Zygmunt Sawicki, sołtys Żukowa i Marek Borkowski, sołtys Konina w gminie Nowe Miasteczko, otrzymali na ostatniej sesji rady wyróżnienia za swoją wieloletnią pracę.

- Aż trudno uwierzyć, że minęło już 30 lat na tym stanowisku... - wspominał w miniony piątek Zygmunt Sawicki, sołtys wsi Żuków, który z podczas sesji rady gminy, wraz innym wieloletnim włodarzem wsi, Markiem Sawickim z Konina, otrzymał z rąk przewodniczącego specjalny dyplom, w ramach podziękowania za tak długą służbę i zaangażowanie na rzecz ich małych ojczyzn.

- W imieniu rady miejskiej w Nowym Miasteczku, składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w sprawy rozwoju i wieloletnie pełnienie funkcji sołtysa. Życzę wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym - mówił przewodniczący Józef Werner, gratulując jednocześnie sołtysom jak długiego i pięknego stażu na stanowisku włodarza wsi.

Jako motto podziękowań dla sołtysów z Konina i Żukowa wybrano słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Do życzeń dołączyła się pani burmistrz, która wyściskała włodarzy wsi. - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, jest dla mnie ważne - zaznaczał na koniec Z. Sawicki.

Marek Borkowski Zygmunt Sawicki dostali pamiątkowe dyplomy.
Jakub Nowak Marek Borkowski Zygmunt Sawicki dostali pamiątkowe dyplomy.
Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.