Maciej Dobrowolski

Sondaż “GL”: Aż 80 proc. sympatyków Kukiz’15 poparło prezydenta Kubickiego

Od lewej: Janusz Kubicki, Piotr Barczak, Tomasz Nesterowicz, Sławomir Kotylak oraz Andrzej Żywień, to politycy, którzy są obecnie wymieniani w kontekście Fot. Mariusz Kapała Od lewej: Janusz Kubicki, Piotr Barczak, Tomasz Nesterowicz, Sławomir Kotylak oraz Andrzej Żywień, to politycy, którzy są obecnie wymieniani w kontekście walki o fotel prezydenta Zielonej Góry. Czy któryś z nich wygra wybory? Przekonamy się już tej jesieni
Maciej Dobrowolski

W ostatnich dniach dosyć często komentowany jest prezydencki sondaż wyborczy przygotowany przez „GL”. Aby rzucić nieco więcej światła na jego wyniki warto także przedstawić porównanie krzyżowe.

Przypomnijmy, wedle sondażu „GL”, gdyby wybory odbyły się dzisiaj prezydent Janusz Kubicki zdobyłby 50 proc. głosów. Drugi byłby Piotr Barczak (PiS) uzyskując 17,5 proc. a trzeci Tomasz Nestorowicz (SLD) z 15,5 proc. Na Andrzeja Żywienia (Nowoczesna) głos oddałoby 8,2 proc. respondentów. W naszym sondażu pytaliśmy również o Marcina Pabierowskiego (PO), który uzyskałby 8,8 proc. głosów. W redakcji uznaliśmy, że to ten polityk ma największe szanse wygrać prawybory Platformy. Dziś już wiemy, że działacze PO zdecydowali, że ich kandydatem będzie Sławomir Kotylak.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.