Spadło 988 kapsli - jest nowy rekord Guinnessa!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Spadło 988 kapsli - jest nowy rekord Guinnessa!

Piotr Jach

Około 25 minut zajęło studentom Politechniki Łódzkiej i innym uczestnikom otwarcie jedna po drugiej 988 butelek coca-coli, którym to wyczynem ustanowili nowy rekord Guinnessa!

Wynik został potwierdzony przez parę niezależnych sędziów - Piotra Czyżewskiego i Joannę Chruściel z łódzkiej straży miejskiej.

Żeby wyczyn został oficjalnie uznany, a osiągnięcie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, musi go jeszcze zatwierdzić światowe biuro Guinness World Records. Organizatorzy dołożyli jednak wszelkich starań, by wynik był nie do podważenia. - Mamy kamerę liczącą w wejściu wchodzących na plac próby i dwa liczydła do zliczania uczestników. Wszystko filmujemy. Takie były wytyczne Guinnessa - wyjaśnił kierujący wydarzeniem.

Przed rokiem podczas bicia rekordu w otwieraniu coli, również w Łodzi, otwarto 502 butelki. Ostatni rekord należał jednak do Tajlandii i wynosił 641 butelek. Wczorajszy wynik - 988 butelek - mógł być jeszcze bardziej imponujący, bo chętnych do wzięcia udziału w próbie bynajmniej nie brakowało, lecz organizatorzy przygotowali tylko tysiąc zestawów startowych (pamiątkowa koszulka, opaska na rękę, otwieracz i butelka z napojem). Ci, którym nie udało się wziąć udziału w próbie, otrzymali upominki.

Akcja na placu przed Halą Sportową miała nie tylko charakter rozrywkowy, lecz również charytatywny: za każdą otwartą butelkę coli do łódzkich Domów Dziecka dla Małych Dzieci trafi butelka soku dla ich podopiecznych.

Bicie rekordu Guinnessa było jedną z imprez towarzyszących trwającym już od początku tygodnia juwenaliom Politechniki Łódzkiej. Kończący je weekend koncertów i szalonych zabaw zainagurował pochód studentów i władz uczelni, który o godz. 14.45 wyruszył sprzed budynku rektoratu PŁ w kierunku akademików przy al. Politechniki. Wieczorem studenci bawili się na koncercie. Dziś, kolejną serią występów na scenie, studenckie święto się zakończy.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.