Spalona aula uczelni Collegium Polonicum będzie odbudowana. Są już projekty

Czytaj dalej
Fot. fot. projekt Tomasz Durniewicz
Renata Hryniewicz

Spalona aula uczelni Collegium Polonicum będzie odbudowana. Są już projekty

Renata Hryniewicz

- To będzie najatrakcyjniejsza sala na polsko-niemieckim pograniczu - mówi Krzysztof Wojciechowski. Collegium Polonicum zapowiada odbudowę zniszczonej pożarem auli.

31 lipca ubiegłego roku wszystko wyglądało dramatycznie. Płonęło miejsce, w którym odbywały się koncerty, konferencje, wykłady i wiele innych uroczystości. Całe miasto było wstrząśnięte.

Teraz władze Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, do którego należy słubickie Collegium Polonicum, podjęły decyzję o odbudowie auli. Jak będzie wyglądała?

CZYTAJ DALEJ:

  • Collegium Polonicum zapowiada odbudowę zniszczonej pożarem auli.
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.