Speedrower. Będą zielonogórskie derby!

Czytaj dalej
Fot. Harpagan Zielona Góra
Jakub Lesiński

Speedrower. Będą zielonogórskie derby!

Jakub Lesiński

Do rozgrywek grupy zachodniej pierwszej ligi zgłoszono Harpagan Zielona Góra. Obok ZKS-u będzie więc to drugi klub z Winnego Grodu

Zatem w tym roku czekają nas swoiste derby Zielonej Góry. Warto zaznaczyć, że w naszym kraju funkcjonuje ekstraliga oraz trzy grupy pierwszej ligi. Drużyna HZG w ramach zmagań zmierzy się ze wspomnianym wcześniej ZKS-em, a także Wirażem Ostrów Wlkp. oraz Szawerem Leszno.

- Harpagan powstał w lutym ubiegłego roku. Został założony przez grupę biegaczy oraz miłośników jazdy na rowerze. Od tego czasu ludzie z HZG regularnie biorą udział w zawodach biegowych na terenie całego kraju, a teraz postanowoli zgłosić się do rozgrywek speedrowerowych – tłumaczył jeden z twórców nowego projektu Paweł Kokot. - Cała inicjatywa powstała jakiś czas temu, jednak formalności zostały dopięte całkiem niedawno. Kadrę Harpagana stanowią byli zawodnicy ZKS Zielona Góra, którzy postanowil jeszcze raz przypomnieć się w speedrowerowym światku. Dodatkowo team może liczyć na wsparcie przez wieloletnich przyjaciół z Torunia: Pawła Cegielskiego oraz Adama Bożejewicza. Warto również dodać, iż swoisty powrót do Zielonej Góry nastąpił w osobach Bartka Wojtala aktualnego indywidualnego mistrza Polski juniorów oraz Adriana Mokrasa. Oboje odeszli z ZKS Zielona Góra na zasadzie transferu definitywnego do klubu z Leszna, który bez jakichkolwiek problemów wypożyczył ich – dodał działacz i zawodnik.

Kadrę Harpagana stanowią byli zawodnicy ZKS-u. Chcą przypomnieć się w światku

Z racji, tego że zawodnicy HZG nie posiadają własnego toru, swoje mecze w roli gospodarza będą rozgrywali na torach rywali. Zatem w grę wchodzą obiekty w Lesznie, Ostrowie Wlkp. oraz Bydgoszczy.

Skład HZG zgłoszony do rozgrywek prezentuje się bardzo ciekawie. To nazwiska powszechnie znane i kojarzone z zielonogórskim speedrowerem. W nowym projekcie biorą udział: Adam Bożejewicz, Artur Bujnowski , Paweł Cegielski, Krystian Górniaczyk, Paweł Kokot, Artur Kurdyk, Adrian Mokras , Łukasz Molka, Michał Mowczan , Marcin Pawłowski, Krzysztof Piskorski , Krzysztof Stocik, Michał Szmytowski, Tomasz Wilk , Bartosz Wojtal.

Kalendarz rozgrywek prezentuje się następująco:

.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.