Sportowiec 2015. Dziewczyny piszczą, a on chce grać w Szwecji

Czytaj dalej
Fot. Archiwum zawodnika
Jakub Lesiński

Sportowiec 2015. Dziewczyny piszczą, a on chce grać w Szwecji

Jakub Lesiński

Wybieramy najpopularniejszych sportowców. Nasz dzisiejszy bohater próbował sił w różnych dyscyplinach, ale najlepiej idzie mu w unihokeju.

Niedawno redakcję „GL” odwiedził pan Edward Garlikowski. To dziadek jednego z uczestników naszej zabawy. Jego wnuk, Wojtek Malajka (talenty.126) od dawna jest w czołówce klasyfikacji „Uwaga Talent!”. Senior przyniósł sporo materiałów na temat młodego sportowca, w tym fotografie, prasowe wycinki, dyplomy, zestawienia, opracowania i inne pamiątki. To istne domowe archiwum prowadzone przez prawdziwego pasjonata. Kto by nie chciał mieć takiego dziadka? Pan Edward z dumą opowiadał o członku swojej rodziny. - Jestem jego wiernym kibicem i żyję tym wszystkim. Ojciec Wojtka pracuje za granicą. Mieszkamy razem, przez co staliśmy się mocno związani uczuciowo. Czuje się za niego odpowiedzialny. Jak trzeba, to jestem w stanie zawieźć go na zawody przy samej granicy z Rosją! - przyznał Garlikowski. Czy to on przyczynił się do tego, że wnuk zaczął uprawiać sport? - W szkole byłem czołowym lekkoatletą. Jednak w przypadku Wojtka to zasługa trenerów, państwa Przygockich. To oni odkryli w nim ten talent. Poza tym mieszkamy blisko hali sportowej. No i dziewczyny to za nim piszczą! - przekonywał dumny dziadek.

Wojtek ma 16 lat i uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie. Był wyróżniany nie tylko przez władze placówki, do której uczęszcza, ale również przez samorządowców. Przygodę z unihokejem rozpoczął w 2007 roku, trafiając do klubu Fenomen Babimost. Podczas nauki Malajka uprawiał także badminkton, piłkę nożną i lekkoatletykę (także z sukcesami). Oprócz nagród rzeczowych i pieniężnych zdobył wiele statuetek i pucharów. Może pochwalić się na przykład szóstym miejscem na mistrzostwach świata juniorów w unihokeju, które odbyły się w Helsingborgu. Ponadto - medalami mistrzostw Polski juniorów i jun. młodszych, Ogólnopolskiej Gimnazjady, Lubuskiej Olimpiady Młodzieży (również w unihokeju) oraz innymi osiągnięciami.

- Decyzja o wyborze dyscypliny stanowiła dla mnie trudne zadanie. Wtedy byłem właściwie jeszcze małym chłopcem i niewiele wiedziałem o unihokeju - wspominał Malajka.

- Moim największym marzeniem jest gra w lidze szwedzkiej, która jest najlepsza na świecie. Ostatnio dostałem propozycję testów w Czechach, ale jakoś się nie skusiłem. Niedługo rozpocznę przygotowania do kwalifikacji do seniorskich mistrzostw świata. Można powiedzieć, że to będzie mój drugi debiut, bo pierwszy, sprzed kilku miesięcy uważam za dość udany - tłumaczył zawodnik.

Jeżeli chodzi o sam plebiscyt to Malajka ma jasno sprecyzowane cele. - Oczywiście, że chciałbym wygrać! - odparł bez chwili zastanowienia. - Zdaję sobie sprawę, że unihokej nie jest jakoś bardzo popularnym sportem, jednak w młodym wieku udało mi się dojść do osiągnięć pewnej rangi - argumentował.

Wczoraj po południu (stan na czwartek, godz. 15.30) na czele klasyfikacji wśród sportowców powiatowych był siatkarz A.Z. Iwaniccy Gubin-Krosno Odrz., Michał Lasota (sport.8) - 3.239 głosów, przed biegaczem Runners Żagań, Karolem Cząstką (sport.47) - 3.233 i rajdowcem Maciejem Albinowskim (sport.56) z Lenowo-Power8 z Żar. - 2.744. Z kolei w gronie młodych i uzdolnionych sportowców z „Uwaga Talent!” ciągle prowadzi biegacz Tymoteusz Marciniak (talenty.41) z ZS w Niedoradzu - 5.169, przed przedstawianym wcześniej Malajką (talenty.126) z ZSP w Sulechowie - 4.643 oraz biegaczką Natalią Suśniło (talenty. 73) z Gimnazjum nr 1 w Drezdenku. - 3.734.

Jak głosować? Zgodnie z regulaminem od 20 listopada oddajemy głosy jedynie przez SMS. Wiadomości wysyłamy na numer 72355. W treści wpisujemy odpowiedni prefiks, a po kropce dodajemy właściwy numer kandydata (np. talenty.1 lub sport.2). W odpowiedzi, poza zaliczeniem głosu, głosujący otrzymuje kod dostępu do elektronicznego wydania „Gazety Lubuskiej”. Za SMS zapłacimy 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów na daną kandydaturę. Co ważne - dziennie można oddać nieograniczoną liczbę głosów. Lista nominowanych oraz regulamin naszej zabawy znajdziemy na stronie www.gazetalubuska.pl w zakładce: „Plebiscyty”. Trzech zawodników z największą liczbą punktów z każdej z kategorii nagrodzimy i zaprosimy do zielonogórskiej „Palmiarni” na sportowy bal, który 16 stycznia 2016 roku ukoronuje cały plebiscyt.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.