Spotkania kulinarne bibliotekarzy [WIDEO]

Czytaj dalej
Leszek Kalinowski

Spotkania kulinarne bibliotekarzy [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Rozmowa z Marzeną Szafińską-Chadałą, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze.

Kończy się Ogólnopolski Tydzień bibliotek. A w pedagogicznej czuć zapachy świata?

To już nasza tradycja, od ośmiu lat. Zastanawialiśmy się, co oprócz różnych imprez związanych z biblioteką, możemy jeszcze zrobić, by być bliżej czytelnika. Razem z Jolantą Stadnik, przewodniczącą koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, koleżankami i kolegami wymyśliliśmy spotkania kulinarne, inspirowane literaturą. Właśnie takie się odbywa (rozmowa przeprowadzona w sobotę - przyp. red.).

A zaczęło się od...
... oczywiście od bigosu z „Pana Tadeusza”. Nie zabrakło też chłodnika litewskiego i wielu innych potraw. Później były inspiracje literaturą Zafona, iberoamerykańską... Nasi Czytelnicy degustowali potrawy, przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy i przyznawali punkty. Sponsorem nagród był artysta malarz Adam Bagiński, którego i obecnie gościmy. Od ubiegłego roku zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej. Spotkania mają więc charakter biesiady. I cieszą się popularnością.

Czytaj więcej 9 maja w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.