Alicja Kucharska

Sprawa mediateki utknęła. Co dalej?

Alicja Kucharska

Wzorem szczanieckiej mediateki stała się placówka funkcjonująca w m. Kargowa. Niestety wniosek odrzucono. Jest odwołanie!

- Jest to dla nas zupełnie niezrozumiałe, dlatego wnieśliśmy odwołanie - wyjaśnił wójt gminy Krzysztof Neryng. Na początku maja konkurs rozstrzygnięto i opublikowano wyniki. Ku zaskoczeniu wszystkich wniosek nie został zakwalifikowany. - Najbardziej zaskoczył nas fakt, że najwyżej oceniony wniosek otrzymał ponad 82 punkty, natomiast wnioski pozytywnie zweryfikowane znajdujące się na końcu listy miały tych punktów około 60 - komentuje wójt.

Co ważne, gmina Szczaniec uzyskała 70 punktów i znalazła się na drugim miejscu listy z wnioskami odłożonymi na 2018 rok. - Napisaliśmy odwołanie i oczekujemy na odpowiedź - zaznaczył Krzysztof Neryng.

Przypomnijmy, że starania o mediatekę, czyli połączenie biblioteki oraz ośrodka kultury rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Złożony wniosek dotyczył utworzenia mediateki w 2017 roku. Wartość inwestycji oszacowano na 850 tysięcy złotych. Wzorem stała się mediateka w Kargowej - wielofunkcyjny obiekt, z możliwością organizacji spotkań, sesji, wieczorków artystycznych. W budynku miałaby pojawić się antresola, a także sala spotkań z 40-50 miejscami.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.