Sprawdź, co ciekawego słychać w powiecie krośnieńskim

Czytaj dalej
Fot. jarmoluk/Pixabay
Łukasz Koleśnik

Sprawdź, co ciekawego słychać w powiecie krośnieńskim

Łukasz Koleśnik

Dowiesz się między innymi, jak możesz podnieść swoje kwalifikacje...

Gubin. Jak podnieść swoje kwalifikacje?

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP rekrutuje osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz nabyć doświadczenia. Rozpoczęcie kursu w lutym. Projekt dla osób w wieku 18-24.

Bytnica. Spektakl z okazji Dnia Babci i Dziadka

Stowarzyszenie Miłośników Budachowa wraz z przedszkolakami przygotowali specjalne przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy mogli podziwiać maluchów w byłej szkole w Budachowie. Oprócz małych artystów wystąpił też kabaret „Szli do Wsi”.

Dąbie. Centrum seniora rusza po przerwie

W Centrum Aktywnego Seniora (CAS) w Połupinie odbyło się spotkanie noworoczne. To oznacza powrót różnych zajęć dla starszych mieszkańców tego regionu. Będą warsztaty śpiewacze, nauka języka obcego czy też obsługa komputera. Koordynator centrum Wojciech Brodziński złożył życzenia seniorom oraz zaproszonym gościom. Jednym z tych ostatnich był poseł na Sejm RP, prof. dr hab. Jacek Kurzępa, który swoim wykładem wprowadził wszystkich w refleksję nad życiem każdego z nas. Profesor podkreślił, iż tylko nasza skromność, pokora i autoironia mogą zmieniać rzeczywistość społeczną, budując otwarte relacje. Artystycznym akcentem kończącym spotkanie był koncert zespołu „Na Wójtowej Roli”, który powstał właśnie dzięki zajęciom w CAS.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.