Sprawdź, co ciekawego słychać w powiecie zielonogórskim

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Anna Chreptowicz

Sprawdź, co ciekawego słychać w powiecie zielonogórskim

Anna Chreptowicz

W weekend szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników historii. A w Babimoście coś w sam raz dla zakochanych.

Wolsztyn. Posłuchaj wrażeń z podróży

„Między Araratem a Eufratem” taki tytuł nosi opowieść, którą podzielą się z wszystkimi chętnymi słuchaczami podróżnicy, Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie. Oprócz opowieści będzie również projekcja slajdów z ich podróży po Turcji wschodniej. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej domu kultury o 17.00.

Zielona Góra. Gala Inżynierów już po raz ósmy

W piątek o godz. 19.00 w hali akrobatyczno-sportowej przy ul. Urszuli 22 rozpocznie się VIII edycja Gali Inżynierów, której głównym organizatorem jest wydział budownictwa, architektury i inżynierii środowiska UZ. Udział w nim zapowiedziało już 310 osób, studentów, absolwentów, pracowników uczelni, sponsorów, sympatyków wydziału. W programie m.in. studenckie otrzęsiny, pożegnanie absolwentów, dobra zabawa dla wszystkich.

Czerwieńsk. W skansenie znów wybuchnie wojna

W sobotę w Skansenie Fortyfikacyjnym rozpoczną się obchody rocznicy przełamania Oderstellung (niemieckiej linii obronnej). Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 krótką prelekcją na temat przełamania. Następnie wszyscy uczestnicy będą mogli zwiedzić obiekty skansenu dostępne dla odwiedzających w towarzystwie rekonstruktorów przebranych w ubrania z epoki. - Dla każdego obowiązkowa gorąca herbatka z pieca bunkrowego - zapowiadają organizatorzy.

Babimost. Słodki konkurs dla zakochanych

Już niedługo najbardziej romantyczny dzień w roku - walentynki. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy konkurs dla zakochanych. Dorośli będą mogli podzielić się własnoręcznie upieczonym ciastem miłości. Dla autorów najsmaczniejszych wypieków przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. bilety na spektakl „Trzy świnki”, który odbędzie się 13 lutego w GOK. Wypieki należy przynieść 8 lutego od 10.00-15.00 do GOK.

Nietków. Firma przekazała nowiutkie komputery

We wtorek, 26 stycznia firma Stimo podarowała komputery dla Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa. Sprzęt będzie początkiem wyposażania pracowni multimedialnej w Wiejskim Domu Kultury. - Istotne jest to, że ma on takie samo oprogramowanie jak komputery dostarczane dla uczestników projektu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w gminie Czerwieńsk - podkreślają pracownicy. Teraz czas na podłączenie sprzętu do internetu i można poszerzyć ofertę zajęć dla mieszkańców.

Zielona Góra. Poznaj najnowsze metody pracy

Spotkania rozwojowe to nowa inicjatywa Instytutu Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Chodzi o umożliwienie wszystkim zainteresowanym zdobywanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu najnowszych metod pracy w obszarze coachingu i doradztwa filozoficznego, Pierwsze zajęcia warsztat pt. Obecność – Twoja kompetencja odbędzie się 1 lutego w godz. 16.30–19.00 w sali 37, budynek A-16 przy al. Wojska Polskiego 69.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.