Paweł Nijaki

Sprawdź co czeka na was w regionie

Paweł Nijaki

Darmowe badanie piersi, bezpłatne porady prawne i zabawa mikołajkowa. To tylko kilka z wydarzeń, jakie w najbliższym czasie na was czekają.

Kargowa
Panie będą mogły zbadać się za darmo
Już w piątek, 15 stycznia, przed urzędem miasta, odbędą się bezpłatne badania mammo¬graficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonały jeszcze badań w ciągu ostatnich dwóch lat. Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655 lub 605 598 077.

Zabór
Piękne fotografie zawisną na wystawie
Zdjęcia Zofii Wróblewskiej można oglądać do końca stycznia w gminnej bibliotece publicznej.

Babimost
70 młodych artystów walczyło o finał
Za nami powiatowe spotkanie grup kolędniczych i jasełkowych, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spośród 70 artystów, którzy przyjechali tu m.in. ze szkół w Klenicy, Babimoście, Przytoku i Sulechowie, zdaniem jury, na wygraną najbardziej zasłużyły dzieci z grupy jasełkowej Zespołu Szkół w Babimoście. Teraz przed nimi etap wojewódzki, który odbędzie się już 15 stycznia w Sulęcinie. Powodzenia!

Kargowa
Koncert noworoczny z budżetem w tle
W piątek, o godz. 17.00, w Gminnym Centrum Kultury odbędzie się spotkanie noworoczne, w czasie którego zaprezentowany zostanie m.in. budżet na 2016 r. i odbędzie się koncert.

Czerwieńsk
Uwaga, bezpłatne porady prawne
Od 1 stycznia urząd gminy zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt porad znajduje się w lokalu przy ulicy Zielonogórskiej 2 (II piętro), w budynku przychodni zdrowia. W poniedziałki, środy i piątki można się zgłaszać od godz. 8.00 do 12.00, we wtorki i czwartki od 13.00 do 17.00.

Nowogród Bobrzański
Zagłosuj w wyborach uzupełniających
14 stycznia o godz. 18.15 zostanie podstawiony autokar przy przystanku w Podgórzy¬cach, który przewiezie mieszkańców na wybory uzupełniające do rady sołeckiej sołectwa Podgórzyce – Turów. Po zebraniu mieszkańcy będą odwiezieni do domów.

Górzykowo/Sulechów
Dzieciaki, czas na wspaniałą zabawę!
Już jutro, w sali po Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, o godzinie 16.30 odbędzie się pierwsza w Górzykowie zabawa mikołajkowa dla najmłodszych. W trakcie imprezy przewidziana jest wizyta św. Mikołaja, konkursy z nagrodami i wiele niespodzianek. Obowiązują zapisy u sołtysa lub w miejscowym sklepie.

Szczaniec
Zgłoś się po pomoc, to nic nie kosztuje
Potrzebujesz pomocy? Ktoś z Twoich bliskich ma kłopot z alkoholem, hazardem, dopalaczami lub innymi uzależnieniami? Zgłoś się do urzędu gminy. Tam czeka terapeuta. Dyżury zaplanowano na 12 i 26 stycznia oraz 9 i 26 lutego w godz. 16.30-18.30.

Łagów
Wycieczka wokół jeziora? Ależ tak
Na 10 stycznia Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej zaprasza na kolejny marsz nordic walking. Zbiórka i start - o godz. 13.00 przy amfiteatrze łagowskim. Stamtąd uczestnicy pomaszerują w kierunku plaży Lavi Play (dawna Przemyk), by później skręcić w lewo i pomaszerować w kierunku jeziorka Cichego. Kolejny odcinek to spacer brzegiem jeziora w stronę Żelechowa, by dotrzeć do dawnego zakładu PGR_w Łagowie. W drodze powrotnej uczestnicy marszu dojdą do restauracji pod Lipami, gdzie zaplanowano herbatę i gorący posiłek. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy marszu nordic walking otrzymają pamiątkowe koszulki. Prezes stowarzyszenia Henryk Łyskawa powiedział nam, że planuje już kolejne marsze.

Paweł Nijaki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.