Paweł Nijaki

Sprawdź co czeka na was w regionie

Paweł Nijaki

Darmowe badanie piersi, bezpłatne porady prawne i zabawa mikołajkowa. To tylko kilka z wydarzeń, jakie w najbliższym czasie na was czekają.

Kargowa
Panie będą mogły zbadać się za darmo
Już w piątek, 15 stycznia, przed urzędem miasta, odbędą się bezpłatne badania mammo¬graficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonały jeszcze badań w ciągu ostatnich dwóch lat. Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655 lub 605 598 077.

Zabór
Piękne fotografie zawisną na wystawie
Zdjęcia Zofii Wróblewskiej można oglądać do końca stycznia w gminnej bibliotece publicznej.

Babimost
70 młodych artystów walczyło o finał
Za nami powiatowe spotkanie grup kolędniczych i jasełkowych, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spośród 70 artystów, którzy przyjechali tu m.in. ze szkół w Klenicy, Babimoście, Przytoku i Sulechowie, zdaniem jury, na wygraną najbardziej zasłużyły dzieci z grupy jasełkowej Zespołu Szkół w Babimoście. Teraz przed nimi etap wojewódzki, który odbędzie się już 15 stycznia w Sulęcinie. Powodzenia!

Kargowa
Koncert noworoczny z budżetem w tle
W piątek, o godz. 17.00, w Gminnym Centrum Kultury odbędzie się spotkanie noworoczne, w czasie którego zaprezentowany zostanie m.in. budżet na 2016 r. i odbędzie się koncert.

Czerwieńsk
Uwaga, bezpłatne porady prawne
Od 1 stycznia urząd gminy zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt porad znajduje się w lokalu przy ulicy Zielonogórskiej 2 (II piętro), w budynku przychodni zdrowia. W poniedziałki, środy i piątki można się zgłaszać od godz. 8.00 do 12.00, we wtorki i czwartki od 13.00 do 17.00.

Nowogród Bobrzański
Zagłosuj w wyborach uzupełniających
14 stycznia o godz. 18.15 zostanie podstawiony autokar przy przystanku w Podgórzy¬cach, który przewiezie mieszkańców na wybory uzupełniające do rady sołeckiej sołectwa Podgórzyce – Turów. Po zebraniu mieszkańcy będą odwiezieni do domów.

Górzykowo/Sulechów
Dzieciaki, czas na wspaniałą zabawę!
Już jutro, w sali po Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, o godzinie 16.30 odbędzie się pierwsza w Górzykowie zabawa mikołajkowa dla najmłodszych. W trakcie imprezy przewidziana jest wizyta św. Mikołaja, konkursy z nagrodami i wiele niespodzianek. Obowiązują zapisy u sołtysa lub w miejscowym sklepie.

Szczaniec
Zgłoś się po pomoc, to nic nie kosztuje
Potrzebujesz pomocy? Ktoś z Twoich bliskich ma kłopot z alkoholem, hazardem, dopalaczami lub innymi uzależnieniami? Zgłoś się do urzędu gminy. Tam czeka terapeuta. Dyżury zaplanowano na 12 i 26 stycznia oraz 9 i 26 lutego w godz. 16.30-18.30.

Łagów
Wycieczka wokół jeziora? Ależ tak
Na 10 stycznia Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej zaprasza na kolejny marsz nordic walking. Zbiórka i start - o godz. 13.00 przy amfiteatrze łagowskim. Stamtąd uczestnicy pomaszerują w kierunku plaży Lavi Play (dawna Przemyk), by później skręcić w lewo i pomaszerować w kierunku jeziorka Cichego. Kolejny odcinek to spacer brzegiem jeziora w stronę Żelechowa, by dotrzeć do dawnego zakładu PGR_w Łagowie. W drodze powrotnej uczestnicy marszu dojdą do restauracji pod Lipami, gdzie zaplanowano herbatę i gorący posiłek. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy marszu nordic walking otrzymają pamiątkowe koszulki. Prezes stowarzyszenia Henryk Łyskawa powiedział nam, że planuje już kolejne marsze.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.