Paweł Nijaki

Sprawdź co słychać w powiecie zielonogórskim i krośnieńskim

Paweł Nijaki

Chcesz usunąć ze swojego dachu azbest, zapisać się na badanie wzroku, a może odkryć tajemnice dawnych fortyfikacji? Koniecznie sprawdź wiadomości z regionu!

Świdnica - Pozbądź się azbestu na koszt gminy
Urząd informuję, że gmina pokrywa koszty związane z demontażem, transportem i utylizacją oraz załadunkiem i transportem azbestu, który został już zdemontowany. Osoby zainteresowane powinny pisemnie, w terminie do 20 stycznia, poinformować urząd o takiej potrzebie. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko, adres nieruchomości wraz z podaniem numeru działki, telefon, ilość i rodzaj odpadów (w mkw. pokrycia lub w tonach) oraz rodzaj budynku, na którym się on znajduje. Planowany termin prac to lipiec i sierpień tego roku. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 68 327 31 15 w.126.

Nowogród bobrzański - Zapisz się już dziś na badanie wzroku
20 stycznia w ośrodku zdrowia przy ul. Nadbrzeżnej 1 zorganizowane będzie badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgał¬kowego. Badanie wykonywane będzie w godzinach od 8.00 do 10.00. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy. Zapisywać można się pod nr tel. 68 327 65 28 do 20 stycznia. Koszt badania komputerowego to 5 zł, a pomiaru ciśnienia 10 zł. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.

Czerwieńsk - Poznaj tajemnice starych fortyfikacji
30 stycznia o godz. 12.00 skansen fortyfikacyjny zaprasza na obchody rocznicy przełamania Oderstellung. W programie m.in. zwiedzanie obiektów skansenu, prelekcja oraz herbata z pieca bunkrowego.

Powiat krośnieński - Ilu bezrobotnych jest w naszej okolicy?
Według ostatnich statystyk urzędu pracy, w powiecie znajduje się ogółem 2.933 bezrobotnych, z czego 1.601 to kobiety. W porównaniu do stycznia zeszłego roku jest to mniej o około 500 osób. Największe bezrobocie wciąż panuje w Gubinie (1.075 osób). Dla porównania w gminie Krosno Odrzańskie pracy nie ma 653 mieszkańców. Jeżeli chodzi o gminy wiejskie, to najwięcej zarejestrowanych w urzędzie pracy mieszka w gminie Gubin (575). Później jest Dąbie (271), Bobrowice_(131), Maszewo (128) oraz Bytnica (100). Wciąż martwi liczba długotrwale bezrobotnych. W całym powiecie jest ich aż 1.545.

Maszewo - Droga do przedszkola już naprawiona
Mieszkańcy czekali długo na ten remont. W końcu droga we wsi, prowadząca do przedszkola została zmodernizowana. Po dziurach pozostało wspomnienie. Podczas ostatniej sesji, 8 stycznia, doszło do oficjalnego otwarcia nowego odcinka.

Bobrowice - Przejazd rozebrany, a znaki zostały
Kierowcy dużych pojazdów mają na co narzekać. Stary pomost kolejowy na drodze do Janiszowic został częściowo rozebrany (górnej części już nie ma, pozostały boczne). Wydawało się, że kierowcy w końcu przestaną korzystać z objazdu. Nie do końca, ponieważ przed pomostem znajdują się znaki zakazu. Sprawą ma się zająć powiat.

Gmina Gubin - Odbudują spalony dom w Brzozowie
Wójt Zbigniew Barski zapowiedział na jednym ze spotkań wiejskich, że odbuduje dom, który spalił się pod koniec listopada zeszłego roku. Tamtejsza rodzina straciła cały dobytek. - Było to mieszkanie komunalne, mamy już pozwolenie budowlane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinniśmy zacząć odbudowę jeszcze w tym miesiącu - zapewnia Barski.

Dąbie - Bezpłatne badania w pobliżu urzędu
We wtorek przy urzędzie gminy będzie stał mammobus. Badanie mammograficzne jest bezpłatne dla pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu roku nie miały badania mammograficznego na koszt NFZ.

Powiat krośnieński - Konsultacje o zmianie nazwy powiatu
W gminach zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany nazwy powiatu. Podczas każdego spotkania odbędzie się też głosowanie. Mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie, czy chcą zmiany nazwy na powiat krośnieńsko-gubiński. Pierwsze konsultacje odbędą się w Dąbiu, w świetlicy, 18 stycznia. Dwa dni później podyskutują mieszkańcy Bytnicy. 21 stycznia spotkanie będzie miało miejsce w świetlicy w Maszewie, natomiast 24 stycznia - w urzędzie w Bobrowicach. Gmina Gubin będzie miała swoje konsultacje 27 stycznia, dzień później dyskusje odbędą mieszkańcy miasta. Oba spotkania w urzędach. 1 lutego zaplanowano rozmowy w siedzibie starostwa w Krośnie Odrz. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 16.00.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.