Paweł Nijaki

Sprawdź, co słychać w powiecie zielonogórskim

Sprawdź, co słychać w powiecie zielonogórskim
Paweł Nijaki

Wycieczki PTTK, Piąty Lubuski Orszak Trzech Króli oraz półkolonie podczas zimowych ferii. To tylko kilka z atrakcji, które w najbliższym czasie odbędą się w naszym regionie.

ZIELONA_GÓRA
Piąty Lubuski Orszak Trzech Króli
Tradycyjnie już 6 grudnia ulicami miasta przejdzie Lubuski Orszak Trzech Króli. Początek godz. 13.15 na pl. Bohaterów, gdzie rozdawane będą korony. Wcześniej o 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela zostanie odprawiona msza św. Tegoroczną nowością będą wielbłądy, żywa szopka, poczęstunek i... niespodzianka.

ZIELONA GÓRA
Ochla i Jędrzychów leśnymi drogami
PTTK zaprasza w środę, 6 bm., na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami. Trasa: Zielona Góra - Ochla - Jędrzychów - liczy 10 kilometrów. Zbiórka uczestników koło amfiteatru o godzinie 10.00, zakończenie wędrówki i powrót autobusem MZK około godz. 14.00. Wycieczkę poprowadzi Józef Stański.

sulechów/zielona góra
Koncert filharmoników? Recital poetycki? Zabawa taneczna z hitami lat 80.? Wybierz się!

W piątek, 8 stycznia, artyści świętującej 60. sezon Filharmonii Zielonogórskiej dadzą Jubileuszowy Koncert Karnawałowy w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod batutą Czesława Grabowskiego wystąpi sopranistka Joanna Freszel. Początek o 18.00. Informacje o biletach: tel. 68 352 84 17.

W sobotę w Cafe Zakątek (naleśnikarnia przy ul. Sikorskiego, naprzeciwko Planetarium Wenus) - poetycki wieczór z autorskimi wierszami i piosenkami Haliny Waszkiewicz, której będzie akompaniował Adrian Mirosławski. Początek o 18.00.

Klub 4 Róże dla Lucienne przy Starym Rynku zaprasza w sobotę na 80’s Party, czyli imprezę z przebojami sprzed lat (i teledyskami), ale w wersji karnawałowej. Start o 20.00.

Piwnica Artystyczna Kawon przy ul. Zamkowej zaprasza w sobotę na tradycyjne imprezę taneczną z przebojami kilku dekad. Początek o 21.00.

ZIELONA GÓRA
Królowa Elżbieta też przyjedzie do teatru
Dwa żywioły - muzyki klasycznej i humoru - połączą się w czwartek we wspólnym Koncercie Karnawałowym. Na scenie Lubuskiego Teatru wystąpią: znana m.in. z sierpniowych „Letnich wieczorów przy fontannie” czy nietypowych projektów (np. „Zadyryguj nami”), a tworzona przez profesjonalnych artystów BachUs Classic Orchestra oraz jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - formacja Ciach. Początek widowiska o 19.00. Bilety (ostatnie): 60 zł.

ZIELONA GÓRA
KOD zaprasza dziś na otwarte spotkanie
Dziś, 5 bm., o godzinie 18.00 w klubie „4 Róże dla Lucienne” przy Starym Rynku 17 odbędzie się spotkanie założycielskie struktur powiatowych Komitetu Obrony Demokracji. - Ma ono charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna demokratyczna Polska - mówi koordynator Paweł Kaleta.

ZIELONA GÓRA DRZONKÓW
Półkolonie podczas zimowych ferii
Uczniowski Klub Sportowy Świt Drzonków przy współpracy z SP i Gimnazjum w Drzonkowie organizuje 18-29 stycznia w godzinach 8.30 - 14.00 półkolonie dla dzieci i młodzieży. Miejsce wypoczynku: gimnazjum. Koszt pięciodniowego turnusu wynosi 140 zł od osoby. Turnus pierwszy: 18-22 bm., drugi: 25-29 bm. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 501 653 466, 601 468 188. Projekt jest współfinansowany przez miasto.

SULECHÓW
Przebadaj się gratis, mammobus czeka
W dniach 8-9 stycznia br. (piątek i sobota) przy ul. Licealnej 18 A będzie stał mammobus, w którym panie między 50 a 69 rokiem życia będą mogły przebadać się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod nr tel.: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077. Warto skorzystać z zaproszenia, bo zdrowie jest najważniejsze.

BOJADŁA
Jasełka, koncert kolęd oraz życzenia
W Gminnym Ośrodku Kultury 14 stycznia o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie noworoczne. W programie m.in. jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Edukacyjnego, koncert kolęd zespołu Bojadlanie, przedstawienie świąteczne w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełczu, występy artystyczne dzieci ze świetlicy środowiskowej w Bojadłach. Nie zabraknie też noworocznych życzeń dla wszystkich mieszkańców gminy.

Paweł Nijaki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.