Paweł Nijaki

Sprawdź, co słychać w powiecie zielonogórskim

Sprawdź, co słychać w powiecie zielonogórskim
Paweł Nijaki

Wycieczki PTTK, Piąty Lubuski Orszak Trzech Króli oraz półkolonie podczas zimowych ferii. To tylko kilka z atrakcji, które w najbliższym czasie odbędą się w naszym regionie.

ZIELONA_GÓRA
Piąty Lubuski Orszak Trzech Króli
Tradycyjnie już 6 grudnia ulicami miasta przejdzie Lubuski Orszak Trzech Króli. Początek godz. 13.15 na pl. Bohaterów, gdzie rozdawane będą korony. Wcześniej o 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela zostanie odprawiona msza św. Tegoroczną nowością będą wielbłądy, żywa szopka, poczęstunek i... niespodzianka.

ZIELONA GÓRA
Ochla i Jędrzychów leśnymi drogami
PTTK zaprasza w środę, 6 bm., na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami. Trasa: Zielona Góra - Ochla - Jędrzychów - liczy 10 kilometrów. Zbiórka uczestników koło amfiteatru o godzinie 10.00, zakończenie wędrówki i powrót autobusem MZK około godz. 14.00. Wycieczkę poprowadzi Józef Stański.

sulechów/zielona góra
Koncert filharmoników? Recital poetycki? Zabawa taneczna z hitami lat 80.? Wybierz się!

W piątek, 8 stycznia, artyści świętującej 60. sezon Filharmonii Zielonogórskiej dadzą Jubileuszowy Koncert Karnawałowy w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod batutą Czesława Grabowskiego wystąpi sopranistka Joanna Freszel. Początek o 18.00. Informacje o biletach: tel. 68 352 84 17.

W sobotę w Cafe Zakątek (naleśnikarnia przy ul. Sikorskiego, naprzeciwko Planetarium Wenus) - poetycki wieczór z autorskimi wierszami i piosenkami Haliny Waszkiewicz, której będzie akompaniował Adrian Mirosławski. Początek o 18.00.

Klub 4 Róże dla Lucienne przy Starym Rynku zaprasza w sobotę na 80’s Party, czyli imprezę z przebojami sprzed lat (i teledyskami), ale w wersji karnawałowej. Start o 20.00.

Piwnica Artystyczna Kawon przy ul. Zamkowej zaprasza w sobotę na tradycyjne imprezę taneczną z przebojami kilku dekad. Początek o 21.00.

ZIELONA GÓRA
Królowa Elżbieta też przyjedzie do teatru
Dwa żywioły - muzyki klasycznej i humoru - połączą się w czwartek we wspólnym Koncercie Karnawałowym. Na scenie Lubuskiego Teatru wystąpią: znana m.in. z sierpniowych „Letnich wieczorów przy fontannie” czy nietypowych projektów (np. „Zadyryguj nami”), a tworzona przez profesjonalnych artystów BachUs Classic Orchestra oraz jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - formacja Ciach. Początek widowiska o 19.00. Bilety (ostatnie): 60 zł.

ZIELONA GÓRA
KOD zaprasza dziś na otwarte spotkanie
Dziś, 5 bm., o godzinie 18.00 w klubie „4 Róże dla Lucienne” przy Starym Rynku 17 odbędzie się spotkanie założycielskie struktur powiatowych Komitetu Obrony Demokracji. - Ma ono charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna demokratyczna Polska - mówi koordynator Paweł Kaleta.

ZIELONA GÓRA DRZONKÓW
Półkolonie podczas zimowych ferii
Uczniowski Klub Sportowy Świt Drzonków przy współpracy z SP i Gimnazjum w Drzonkowie organizuje 18-29 stycznia w godzinach 8.30 - 14.00 półkolonie dla dzieci i młodzieży. Miejsce wypoczynku: gimnazjum. Koszt pięciodniowego turnusu wynosi 140 zł od osoby. Turnus pierwszy: 18-22 bm., drugi: 25-29 bm. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 501 653 466, 601 468 188. Projekt jest współfinansowany przez miasto.

SULECHÓW
Przebadaj się gratis, mammobus czeka
W dniach 8-9 stycznia br. (piątek i sobota) przy ul. Licealnej 18 A będzie stał mammobus, w którym panie między 50 a 69 rokiem życia będą mogły przebadać się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod nr tel.: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077. Warto skorzystać z zaproszenia, bo zdrowie jest najważniejsze.

BOJADŁA
Jasełka, koncert kolęd oraz życzenia
W Gminnym Ośrodku Kultury 14 stycznia o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie noworoczne. W programie m.in. jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Edukacyjnego, koncert kolęd zespołu Bojadlanie, przedstawienie świąteczne w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełczu, występy artystyczne dzieci ze świetlicy środowiskowej w Bojadłach. Nie zabraknie też noworocznych życzeń dla wszystkich mieszkańców gminy.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.