Sprawdź, gdzie do końca roku spędzić wolny czas z rodziną

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com/unsplash
Anna Chreptowicz

Sprawdź, gdzie do końca roku spędzić wolny czas z rodziną

Anna Chreptowicz

Zielonogórzanie z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Do końca roku czeka ich jeszcze mnóstwo atrakcji.

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus zaprasza 23 grudnia w godz. 19.00-21.00 na otwarte obserwacje nieba na wolnym powietrzu, podczas których dojdzie do zakrycia gwiazdy Aldebaran (alfa Tauri, nazywanej popularnie „okiem Byka”) przez tarczę Księżyca. Dodatkowo zaplanowano obserwacje gromady gwiazd tzw. Plejad, Galaktyki Andromedy oraz mgławicy M42 w gwiazdozbiorze Oriona. To prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Obserwacje odbędą się w pobliżu Planetarium Wenus, na parkingu przed rektoratem UZ (ul. Licealna 9). Koniecznym warunkiem do odbycia obserwacji jest sprzyjająca pogoda (brak chmur), dlatego też w razie niekorzystnej pogody obserwacje niestety się nie odbędą.

PTTK zaprasza w niedzielę, 27 bm., na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami na trasie „Świdnica – Zielona Góra.” Trasa liczy 10 km. Zbiórka uczestników o godz. 8.50 na dworcu PKS, odjazd autobusu „Zielona Linia” o godz. 9.00 (bilet po 3,50 zł). Powrót do Zielonej Góry ok. godz. 15.00.

Już od dawna nie ma biletów na koncert 31 grudnia w Filharmonii Zielonogórskiej. Podobnie jest z sylwestrowym spektaklem „Małgośki z Zielonej” w Lubuskim Teatrze. Tu chętni do obejrzenia sztuki inspirowanej faktem, iż Maryla Rodowicz urodziła się w Zielonej Górze, mogą kupić bilety na spektakle 2 i 3 stycznia.

Hiszpan Doug Bass, który na co dzień rozgrzewa parkiety najlepszych klubów na Ibizie, zasili w pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, ekipę DJ-ów (Malinka z Hiszpanii, Dees, Rafał Banach, Zumi, Victor) biorących udział w Electric Flash. To już 25. edycja imprezy! Tym razem 10-godzinny taneczny maraton wystartuje o 21.00 w piwnicznych pomieszczeniach Krzywego Komina przy ul. Fabrycznej. Wstęp: 15 zł do 22.00, później - 20 zł.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.