Sprawdź, gdzie w powiecie nowosolskim mają pojawić się nowe przystanki

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja Urząd Miejski Nowa Sól
Eliza Gniewek-Juszczak

Sprawdź, gdzie w powiecie nowosolskim mają pojawić się nowe przystanki

Eliza Gniewek-Juszczak

Trzynaście nowych wiat przystankowych zaplanowanych jest do budowy w wielu miejscowościach powiatu. To część ogromnego projektu transportowego o wartości ok. 50 milionów złotych.

Środa, 10 stycznia to termin, w którym firmy zainteresowane budową przystanków autobusowych mogą zgłaszać swoje oferty. Przystanki zwane lokalnymi centrami obsługi pasażerów są planowane w gminach Nowa Sól - miasto i gmina, Kolsko, Otyń i Siedlisko.

Urząd miejski w Nowej Soli drugi raz ogłosił w tej sprawie przetarg. Do pierwszego nikt się nie zgłosił.

Lokalne centra obsługi pasażerów mają powstać w trzynastu miejscach. Będą miały wewnętrzne linie energetyczne, teren wokół nich będzie zagospodarowany, zamontowane zostaną też elementy małej architektury (kosze na śmieci, tablice informacyjne, znaki drogowe). Zaplanowano wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i płyt chodnikowych oraz nawierzchnię bitumiczną.
W gminie Kolsko nowe przystanki mają być przy ul. Piastowskiej w Kolsku i przy Pl. Powstańców Wielkopolskich w Konotopie. W gminie Nowa Sól mają pojawić się w Kiełczu przy ul. Szkolnej, w Przyborowie przy ul. Nowosolskiej i Lubięcinie przy drodze wojewódzkiej nr 315. Natomiast w mieście Nowa Sól zaplanowano je przy ul. Zielonogórskiej, Chałubińskiego, Przemysłowej, Śląskiej (dawniej Ciepielowska), Głogowskiej. W gminie Otyń nowa wiata stanie przy cmentarzu komunalnym. Pojawią się też dwie przy drodze wojewódzkiej nr 321 w Siedlisku i Bielawach.

Wiaty przystankowe będą miały obudowę ze szkła z podświetlanym panelem informacyjnym.

Postępowanie przetargowe w tej sprawie odbywa się w ramach projektu transportowego, który obejmuje też m.in. zakup nowoczesnych autobusów, budowę zajezdni i centrum przesiadek w Nowej Soli. Komunikację pomiędzy gminami uczestniczącymi w projekcie zapewni Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SubBus. Udziałowcami zostały gminy Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego: Nowa Sól, gmina Nowa Sól, Kożuchów, Otyń, Kolsko i Siedlisko. Partnerem wspierającym jest Powiat Nowosolski. Przedsiębiorstwo będzie obsługiwało mieszkańców wspomnianych sześciu gmin powiatu nowosolskiego. Projekt transportowy rusza w lipcu.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.