Renata Hryniewicz

Sprawdź, które drogi idą teraz do remontu

Krzysztof Rogoziński tłumaczy, że droga w czasie remontu nie będzie zamknięta dla ruchu. - Ruch będzie się odbywał jednym pasem. Nie możemy zamknąć tej Fot. Renata Hryniewicz Krzysztof Rogoziński tłumaczy, że droga w czasie remontu nie będzie zamknięta dla ruchu. - Ruch będzie się odbywał jednym pasem. Nie możemy zamknąć tej drogi, bo jest bardzo ważna - mówi
Renata Hryniewicz

Gmina wyda około 2 mln zł na odnowienie i poszerzenie dróg, uło-żenie chodników i budowę zatok autobusowych. Zobacz, gdzie

Przebudowane skrzyżowanie, poszerzona droga, chodniki, których dotychczas nie było, dwie zatoki dla autobusów - tym wszystkim za niespełna dwa miesiące będą się cieszyć mieszkańcy ulic: Narutowicza i Rzepińskiej. Ale nie tylko.

Taka mała obwodnica

Droga łącząca Rzepińską z Narutowicza jest bardzo ruchliwa. Tędy jeździ wielu mieszkańców, którzy bez korków chcą dotrzeć do domu. Korzystają z niej również mieszkańcy Kunowic (tak omijają miasto i wyjeżdżają idealnie na drogę do wioski). - To taka mała obwodnica, jedyny wyjazd z miasta - mówi Krzysztof Rogoziń-ski, podinspektor do spraw drogownictwa, który sprawuje pieczę nad inwestycjami drogowymi w gminie.

Na „mostku”, który łączy dwie ulice jest wąski zakręt, którego kierowcy nie lubią. - Na pewno ten zakręt wymaga uwagi. Nieraz tędy przejeżdżam i wielokrotnie mijaliśmy się z innymi autami „na żyletkę” - mówi Marcin Bystrzyc-ki, mieszkaniec Słubic.

Teraz droga będzie poszerzona, co na pewno ułatwi mijanie się samochodów, będzie też lepsza widoczność dla kierowców, a budowa chodników nareszcie rozwiąże problem pieszych, którzy często kompletnie nie wiedzą, jak mają tędy przejść.

Dodatkowym plusem inwestycji jest bezpieczeństwo dzieci, bo to droga przy polsko - niemieckim przedszkolu Pinokio

- Ze względów bezpieczeństwa dzieci powinno się przebudować ten rejon. Po wyjściu z przedszkola, wystarczy chwila nieuwagi i dziecko może się znaleźć na ulicy. Zza zakrętu nie widać, co się dzieje na drodze, a rajdowców w naszym mieście jest dość sporo i nierzadko rozpędzeni wpadają w ten zakręt - mówi Bystrzycki.

Lista remontów

Inspektor Rogoziński zapowiada, że w czasie robót droga będzie przejezdna: wykonawca będzie robił jedną stronę, a gdy już ją skończy - tak na 100 proc. - zacznie drugą część. Zawsze jeden pas będzie wolny. Nie możemy całkowicie zamknąć tak ważnej drogi - mówi urzędnik. Inwestycja będzie kosztowała prawie pół miliona i ma być gotowa w ciągu 40 dni.

Remontowana będzie też ul. Kupiecka, która w połowie zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu, żeby samochody wyjeżdżające i wjeżdżające na duży bazar nie tworzyły korków (zwłaszcza w weekendy). Tutaj gmina wyda 800 tys. zł.

Reszta z 2 mln przeznaczonych na drogi pójdzie na część ul. Prostej. Na osiedlu Zielone Wzgórza zostanie zrobiona ul. Wschodnia, w Kunowicach - ul. Złota, Szkolna, Diamentowa, Turkusowa i osiedle Słoneczne. W Golicach - część ul. Zielonej i Słonecznej, dwa odcinki dróg w Rybocicach, w Drzecinie - fragment obok świetlicy. Będą też drobne naprawy.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.