Sprintem wokół sportowych aren

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Lesiński

Sprintem wokół sportowych aren

Jakub Lesiński

Prezentujemy krótki przegląd wydarzeń z mistrzostw Europy szczypiornistów, a także zapowiadamy imprezy regionalne w różnych dyscyplinach.

Inne grupy późno skończyły
Wyniki poniedziałkowych meczów mistrzostw Europy w piłce ręcznej, których nie zmieściliśmy we wtorkowym wydaniu "GL”, z racji późnej pory ich rozegrania. Grupa C: Słowenia - Hiszpania 24:24 (13:10), Niemcy - Szwecja 27:26 (13:17). Grupa D: Rosja - Węgry 27:26 (14:10), Czarnogóra - Dania 28:30 (16:14).

ZKS wraz z innymi wyjedzie dziś na tor!
W środę, o godz. 16.30 na torze przy gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze w blasku jupiterów odbędzie się pierwszy oficjalny trening zimowy speedrowerowców. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą idealne do zimowego ścigania. Szykuje się świetna zabawa i rzadka okazja do zobaczenia zielonogórskich zawodników w akcji na śniegu. Tym treningiem ZKS zaczyna sezon 2016. Udział w zajęciach może wziąć każdy. Sprzęt dowolny, a ponadto istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia z klubu. Obowiązkowe są kaski na głowie.

Wieczorem ważny mecz z Zenitem
W środę o godz. 19.00 w zielonogórskiej hali CRS odbędzie się spotkanie Stelmetu BC Zielona Góra z Zenitem Sankt Petersburg w ramach Eurocup. Po dwóch starciach nasi mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, z kolei rywale odnieśli dwie wygrane i są liderem w tabeli grupy L (Stelmet BC jest trzeci). To ważne spotkanie w kontekście awansu do kolejnej rundy rozgrywek (awansują dwie ekipy).

Uczczą pamięć znanego działacza
W dniach 28-30 stycznia w Gubinie odbędzie się pierwszy memoriał Józefa Bartkowiaka, czyli ogólnopolski turniej juniorów. Arenami zmagań będą hale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Pułaskiego oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych przy ul. Krakowskiej. Przyjadą zespoły z Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Lubina oraz Gorzowa. W turnieju weźmie udział również miejscowy klub: GKAS Gubin-Krosno Odrzańskie. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek, 28 stycznia, o godz. 15.00, ale oficjalne otwarcie turnieju zaplanowano w piątek o 12.00 w hali ZSP. Józef Bartkowiak przez 37 lat był dyrektorem ZSR w Gubinie. Pełnił funkcję prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, był również członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zmarł 2 czerwca 2015.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.