Rajmund Wełnic

Stadion już przetestowany, teraz czeka na przecięcie wstęgi

Start do biegu na 3000 metrów dziewcząt na nowym stadionie lekkoatletycznym w dzielnicy Świątki w Szczecinku Fot. Rajmund Wełnic Start do biegu na 3000 metrów dziewcząt na nowym stadionie lekkoatletycznym w dzielnicy Świątki w Szczecinku
Rajmund Wełnic

Na nowym stadionie lekkoatletycznym rozegrano 16. Otwarte Zachodniopomorskie Mistrzostwa Ludowych Zespołów Sportowych. To inauguracja obiektu, jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Zbudowany kosztem około 11 milionów złotych (4 mln zł to dotacja Ministerstwa Sportu, resztę zapewnił powiat szcze-cinecki) stadion miał być gotowy prawie rok temu, ale prace przeciągnęły się prawie do lata tego roku.

Były spory wykonawców, ale stadion gotowy

Wszystko przedłużyło się także przez spór generalnego wykonawcy z głównym podwykonawcą, który ostatecznie zeszłego lata zszedł z placu budowy. Prace zakończyły się wiosną, a stadion w dzielnicy Świątki od dłuższego czasu czeka na oficjalne otwarcie.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.