Stal była mocno widoczna

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Paweł Tracz

Stal była mocno widoczna

Paweł Tracz

Gorzowianie śmiało mogą powiedzieć, że sezon już w pełni. W klubie pracują pełną parą, swoje robią zawodnicy. Myślami już każdy wybiega daleko.

Choć za nami dopiero pierwszy miesiąc nowego sezonu, w gorzowskim klubie zadania są wykonywane już na wielu polach. Dotyczy to praktycznie każdego członka żółto-niebieskiej rodziny. Działania marketingowe idą w parze ze sportową rywalizacją, a ta ostatnia dostarcza póki co wielu radosnych wrażeń. W ekstralidze Stal wygrała dwa mecze, kolejny w Tarnowie został odwołany z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Kluby uzgodniły już nowy termin.

Zaległe spotkanie Unii z gorzowianami zostało zaplanowane na 12 czerwca (jeszcze nie jest znana godzina). Niestety, jeśli pojedynek się odbędzie, to będzie konkurował z inauguracyjnym meczem polskiej reprezentacji na piłkarskich Mistrzostwach Europy (tego samego dnia ma odbyć się inne zaległe spotkanie, ROW-u Rybnik z KS Get Well Toruń). Piłkarze zagrają z Irlandią Północną o 18.00, więc żużlowe kluby próbują dostosować swoje godziny tak, aby nie kolidowały z Euro 2016 i kibice mogli zobaczyć oba wydarzenia. Nie wiadomo też, czy będzie transmisja z Tarnowa.

Skąd tak niefortunny termin? Żużlowe kluby nie miały za bardzo pola manewru, ponieważ w tygodniu jeżdżą ligi zagraniczne, zawodnicy mają też turnieje indywidualne. 12 czerwca był pierwszym w najbliższym czasie wolnym terminem rezerwowym i dlatego taki wybór działaczy zainteresowanych drużyn.

W sprzedaży są już bilety na kolejny ligowy mecz Stali. 8 maja nasi podejmą KS Get Well Toruń

Kolejna ważna zmiana dotyczy finału krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Impreza, która pierwotnie miała odbyć się w Krośnie, była już dwukrotnie przerywana z powodu opadów deszczu. Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła kilka dni temu o przeniesieniu zawodów do Gorzowa. Turniej odbędzie się w środę, 4 maja, początek o godz. 17.00.

We wtorek informowaliśmy o wynikach finału Złotego Kasku. Pierwotnie najlepsza piątka zawodów miała reprezentować nasz kraj w eliminacjach Grand Prix 2017, z kolei czołowa szóstka w kwalifikacjach do IME seniorów. Kilku zawodników zrezygnowało jednak z tego wyróżnienia (m.in. trzeci w ZK Janusz Kołodziej) i stąd kilka zmian wśród biało-czerwonych. Dotyczą one również stalowców.

Bartosz Zmarzlik, który będzie reprezentował Polskę w tegorocznej edycji Grand Prix, skupi się tylko na eliminacjach do tego cyklu. Drugi zawodnik Złotego Kasku nie wystąpi zatem w IME. Za to Krzysztof Kas¬przak powalczy w eliminacjach do obu turniejów. Dzięki rezygnacji kilku żużlowców do walki o IME „wskoczył” Przemysław Pawlicki, który w poniedziałek był dopiero dziesiąty.

Tercet Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki będzie reprezentował Polskę w eliminacjach do Grand Prix 2017 oraz indywidualnych mistrzostw
Mariusz Kapała Tercet Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki będzie reprezentował Polskę w eliminacjach do Grand Prix 2017 oraz indywidualnych mistrzostw Europy. Stalowcy celują wysoko.

„Kasper” oraz Zmarzlik rozpoczną zmagania w eliminacjach do GP 2017 już 7 maja. Były kapitan Stali pojedzie w angielskim King’s Lynn, a 21-latek w Slangerup (Dania). Jeśli chodzi o IME, to Kasprzak powalczy 5 maja w austriackim Mure¬cku, a Pawlicki dziesięć dni później w Żarnovicy na Słowacji.

Zapracowani byli także marketingowcy. Pracownicy Stali już piąty rok z rzędu uczestniczyli w największych targach motoryzacyjnych na Pomorzu Zachodnim - Moto Show Szczecin. Działacze promowali tam dyscyplinę i nasz klub, jednocześnie zapraszając mieszkańców portowego grodu na zawody w Gorzowie.

Wiemy już, że jubileusz 70-lecia Stali uświetni odnowiony klubowy sztandar. Dzięki zaangażowaniu kibiców żółto-niebieskich już 17 dni przed końcem akcji udało się zebrać potrzebną gotówkę. Teraz kolejny cel, czyli zbiórka 3 tys. zł na zakup ośmiu „Flag zwycięstwa”, które będą używane po wygranych biegach 4:2 i 5:1.

W niedzielę gorzowianie pojadą do Poznania, by zmierzyć się z Betardem Spartą Wrocław. Tydzień później podejmą Get Well Toruń. Możnajuż kupować bilety na ten drugi mecz w sklepie Stali w galerii Nova¬Park i punktach partnerskich. Najtańsze wejściówki kosztują 25 zł, najdroższe 45 zł (w zależności od miejsca na stadionie). Szczegóły na interneto¬wej stronie żółto-niebieskich.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.