Stal Gorzów pali się już do jazdy

Czytaj dalej
Fot. Dawid Lis
Paweł Tracz

Stal Gorzów pali się już do jazdy

Paweł Tracz

Choć kilku zawodników gorzowskiego klubu zdążyło sprawdzić sprzęt po zimie, to dopiero w tym tygodniu rozpocznie się prawdziwe przetarcie przed nowym sezonem.

Żółto-niebiescy są już po pięciodniowym obozie integracyjnym w Karpaczu. O tym, że był to strzał w dziesiątkę, najlepiej świadczy wypowiedź nowego kapitana Stali. - Powiem szczerze, że to było moje najlepsze zgrupowanie z naszą drużyną. Był zupełnie inny program niż we wcześniejszych latach. Od rana do wieczora mieliśmy non stop zajęcia, byliśmy także na nartach. Codziennie było bardzo fajnie i ciekawie - przyznał Słoweniec Matej Zagar.

Zaraz po obozie 33-latek pojechał do Lublany, gdzie w weekend planował testować motocykle. Jego plany częściowo storpedowała jednak pogoda, ponieważ na Bałkanach padał śnieg. Po niedzieli było już lepiej, a oprócz niego na tor wyjechali w ostatnich dniach prawie wszyscy nasi zawodnicy. W sobotę po raz drugi w niemieckim Wittstocku zameldował się Bartosz Zmarzlik, który kręcił kółka wraz z Adrianem Cyferem. W Neuenknick jeździł Michael Jepsen Jensen. Dziś do Wielkiej Brytanii wraca Niels Kristian Iversen, jutro na Wyspy wylatuje Krzysztof Kasprzak. A co z planowanymi od dziś treningami pozostałych stalowców za Odrą?

- Już w sobotę warunki torowe w Wittstocku były trudne, choć naszym młodzieżowcom udało się trochę potrenować. Jeśli pogoda pozwoli, to jutro Bartek, Adrian i Tomek Gapiński pojadą do Niemiec. Jeśli nie, w piątek udamy się do Piły, gdzie będziemy przebywać trzy dni - wyjaśnił nam wczoraj Stanisław Chomski, szkoleniowiec Stali.

Jeśli pozwoli na to aura, to w niedzielę żółto-niebiescy odjadą w Pile pierwszy sparing

W niedzielę żółto-niebiescy chcą zmierzyć się z pierwszoligową Polonią w pierwszym sparingu. W zawodach zabrakłoby jednak Zagara, Iversena i Kasprzaka, za to do kolegów dołączyłby Jensen. - Te pierwsze jazdy mają póki co charakter indywidualny. Z doświadczenia oraz praktyki sądzę, że grupowe zajęcia odbędą się raczej dopiero pod koniec marca - przypuszcza trener.

Gdyby w niedzielę nie udało się odjechać meczu kontrolnego z pilanami, to i tak kilku stalowców będzie w weekend zajętych. W sobotę trzech naszych weźmie udział w międzynarodowym turnieju par w Wittstocku. W tych pierwszych tegorocznych zawodach w Europie wystąpią Zmarzlik, Zagar i Iversen. Ponadto na liście startowej jest jeszcze czterech innych uczestników tegorocznej Grand Prix: Andreas Jonsson, Antonio Lindbaeck (obaj Szwecja), Nicki Pedersen i Peter Kildemand (obaj Dania). Z asów światowych torów pojedzie także Emil Sajfutdinow (Rosja), a stawkę uczestników uzupełniło siedmiu Niemców i wychowanek „Staleczki” Paweł Hlib, który w oficjalnych zawodach ostatni raz startował w 2013 roku.

Bartosz Zmarzlik jeździł w Wittstocku jeszcze przed ubiegłotygodniowym obozem integracyjnym gorzowskiej drużyny w Karpaczu. W tym tygodniu natomiast
Dawid Lis Bartosz Zmarzlik jeździł w Wittstocku jeszcze przed ubiegłotygodniowym obozem integracyjnym gorzowskiej drużyny w Karpaczu. W tym tygodniu natomiast planuje start w pierwszych zawodach.

Z kolei w niedzielę Iversen będzie rywalizował w Peterborough w turnieju jubileuszowym Ulricha Oestergaarda. Jak na razie tylko nowy nabytek Przemysław Pawlicki nie miał jeszcze okazji do próbnych galopów. Wychowanek Unii czeka na zielone światło w Lesznie, gdzie zamierza trenować z byłymi kolegami z ekipy aktualnych mistrzów Polski.

W sobotę zakończyła się sprzedaż zamknięta biletów na sierpniowy turniej Grand Prix w Gorzowie (dla karnetowiczów). Do 19 bm. wejściówki będzie można kupić w następujących cenach: niska trybuna - 90 zł (pierwszy wiraż), 125 zł (prosta) i 70 zł (drugi wiraż); wysoka trybuna - 120 zł (pierwszy wiraż), 145 zł (prosta) i 90 zł (drugi wiraż). Od 20 bm. rozpocznie się sprzedaż otwarta.

Oto ceny: niska trybuna - 100 zł (pierwszy wiraż), 145 zł (prosta) i 75 zł (drugi wiraż); wysoka trybuna - 130 zł (pierwszy wiraż), 160 zł (prosta) i 100 zł (drugi wiraż). Wejściówki są do kupienia w sklepie klubowym w galerii NoVa Park i na internetowej stronie www.stal.kupbilety.pl. Z kolei w sekretariacie klubu przy ul. Kwiatowej kibice mogą nabyć za 600 zł bilety VIP.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.