Jarosław Miłkowski

Stal Gorzów to kawał historii. Właśnie świętuje jubileusz!

Do tej pory żużlowcy Stali Gorzów w różnych rozgrywkach mistrzostw Polski zdobyli 118 medali. Złotych i srebrnych mają po 44 Fot. Tomasz Gawałkiewicz Do tej pory żużlowcy Stali Gorzów w różnych rozgrywkach mistrzostw Polski zdobyli 118 medali. Złotych i srebrnych mają po 44
Jarosław Miłkowski

W sobotę w Filharmonii Gorzowskiej Stal Gorzów obchodzić będzie 70-lecie istnienia klubu. Stal działa od 1947 r. Żużel, który najbardziej rozsławia imię klubu, pojawił się w niem jednak później.

Historia klubu jest obszerna i bogata, więc - co tu ukrywać - możemy ją przedstawić jedynie skrótowo…

Wszystko zaczęło się w 1947 r. Wtedy to powstał Związkowy Klub Sportowy Metalowców PZInż nr 3 i działały w nim sekcje m.in.: koszykówki, gimnastyki czy lekkiej atletyki. 1 czerwca 1949 r. doszło do połączenia z klubem Transportowiec i klub przyjął nazwę Stal (oficjalnie dopełniło się to w 1950 r.).

CZYTAJ WIĘCEJ

  • Więcej o historii Stali Gorzów
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.