Jakub Nowak

Starą drogę zastąpią kostką brukową

Prace powinny zakończyć się w okolicach października. Fot. arch. urzędu miasta Prace powinny zakończyć się w okolicach października.
Jakub Nowak

Na nowosolskim Pleszówku trwają roboty związane z przebudową ul. Zygmunta Starego. Stara i zniszczona droga doczeka się nowej kostki betonowej.

- Coraz wyraźniej widać kształt utwardzonej drogi - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski.

Przypomnijmy: remont obejmuje wykonanie nowej drogi z betonowej kostki brukowej, powstanie tu także jednostronny chodnik, zamontowane zostaną nowe lampy (w sumie 14 słupów), a cała droga zostanie odwodniona. - Przebudowane zostaną również skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Łużycką oraz sięgacz drogowy od ul. Zygmunta Starego do ul. Kamiennej - komentowała już na naszych łamach Ewa Batko, rzecznik prasowy nowosolskiego magistratu.

W sumie wartość inwestycji to blisko 610 tysięcy. - Prace powinny zakończyć się w październiku. Informujemy przy tej okazji mieszkańców, że w czasie prac inwestycyjnych muszą spodziewać się utrudnień w ruchu - podkreśla E. Batko. Przy okazji warto przypomnieć o oddaniu do użytku odnowionego placu zabaw przy ul. Zygmunta Starego. Wcześniej to miejsce było wielokrotnie dewastowane. Dziś otrzymało już nowe urządzenia do zabawy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.