Jakub Nowak

Starą drogę zastąpią kostką brukową

Prace powinny zakończyć się w okolicach października. Fot. arch. urzędu miasta Prace powinny zakończyć się w okolicach października.
Jakub Nowak

Na nowosolskim Pleszówku trwają roboty związane z przebudową ul. Zygmunta Starego. Stara i zniszczona droga doczeka się nowej kostki betonowej.

- Coraz wyraźniej widać kształt utwardzonej drogi - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski.

Przypomnijmy: remont obejmuje wykonanie nowej drogi z betonowej kostki brukowej, powstanie tu także jednostronny chodnik, zamontowane zostaną nowe lampy (w sumie 14 słupów), a cała droga zostanie odwodniona. - Przebudowane zostaną również skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Łużycką oraz sięgacz drogowy od ul. Zygmunta Starego do ul. Kamiennej - komentowała już na naszych łamach Ewa Batko, rzecznik prasowy nowosolskiego magistratu.

W sumie wartość inwestycji to blisko 610 tysięcy. - Prace powinny zakończyć się w październiku. Informujemy przy tej okazji mieszkańców, że w czasie prac inwestycyjnych muszą spodziewać się utrudnień w ruchu - podkreśla E. Batko. Przy okazji warto przypomnieć o oddaniu do użytku odnowionego placu zabaw przy ul. Zygmunta Starego. Wcześniej to miejsce było wielokrotnie dewastowane. Dziś otrzymało już nowe urządzenia do zabawy.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.