Stare leki już nie do apteki. Gdzie można je oddać?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Paweł Nijaki

Stare leki już nie do apteki. Gdzie można je oddać?

Paweł Nijaki

Do niedawana przeterminowane leki można było zostawić w aptece. Teraz zajmuje się tym miasto. Sprawdź, gdzie oddasz je bez ryzyka.

- Kiedyś w aptece mogłam bez problemu zostawić leki, którym upłynęła już data ważności. Teraz już ich nie przyjmują - żali się nasza Czytelniczka Bogusława Zawadzka. - W aptece pani w okienku powiedziała mi, że jeśli mam jakąś małą ilość starych tabletek, to mogę je u niej zostawić. Ale większą powinnam oddać do specjalnego punktu. Nie potrafiła mi jednak powiedzieć, gdzie on się znajduje. Nie tylko ja mam taki problem. A przecież wszędzie mówią, żeby nie wyrzucać leków do śmieci - dodaje B. Zawadzka.

Zadzwoniliśmy do kilku aptek i stwierdziliśmy, że rzeczywiście jest tak, jak mówi nasza Czytelniczka. - Jeśli zgłosi się do nas pacjent z jednym albo dwoma opakowaniami leku, to oczywiści możemy je przyjąć. Większą ilość mieszkańcy powinni oddawać do specjalnych punktów - powiedziała pracownica jednej z aptek.

Za zbiórkę leków w mieście odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Gdzie więc są te punkty?

- Przeterminowane leki można oddawać do punktów selektywnej zbiórki odpadów - mówi Agnieszka Fornalik, kierownik działu transportu komunalnego. W Zielonej Górze można zgłaszać się pod dwa adresy. Pierwszy punkt znajduje się przy ul. Zjednoczenia 110, czynny jest od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00. Drugi jest przy ul. Wrocławskiej 73, czynny jest od godz. 7.00 do 20.00, a w soboty od 8.00 do 12.00.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.