Edyta Jakubowska-Owsik

Starosta: Żaden wstyd, jestem wieśniakiem!

Starosta:  Żaden wstyd, jestem  wieśniakiem! Fot. Edyta Jakubowska-Owsik
Edyta Jakubowska-Owsik

Mieszkam w Jeleninie, ale powiat ma na głowie nie tylko remont ulicy Żelaznej. Są też inne - mówi Henryk Janowicz

Czwartkową sesję powiatu żagańskiego zdecydowanie zdominowała sprawa remontu ul. Żelaznej w Żaganiu. - Czemu mówiąc kolokwialnie, zamiast wziąć byka za rogi i przeprowadzić tą modernizację, starosta nieustannie próbuje wmówić opinii publicznej, że to jest wina Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji? - mówił Zbigniew Białkowski, dyrektor departamentu infrastruktury, oświaty i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta w Żaganiu. - Jakie czynności tak naprawdę zostały podjęte przez zarząd w ramach tej inwestycji? - dopytuje.

Przy tym wraz z radny Tomaszem Kwarcińskim kilkakrotnie zwracali się z próbą do przewodniczącego rady, aby ten udzielił głosu w ramach ich interpelacji Andrzejowi Pilimonowi, żeby wszystkie niejasności i wątpliwości zostały rozwiane, jednak takiej zgody nie było.

- Jakie w ogóle macie plany remontu 14 dróg powiatowych, które znajdują się w Żaganiu? - dociekał radny Białkowski. Chodzi o drogi, które stanowią 18 km i ponad 100 tys. m2. - Ja wiem, że starosta jest z Jelenina, więc nie zawsze jeździ po żagańskich drogach, ale mieszkańcy Żagania, po nich jeżdżą codziennie i chcieliby, żeby były nie tylko remontowane na nich chodniki, ale także jezdnie - zaznaczał.

Przy tym podkreślał, że miasto chętnie wyremontuje ul. Żelazną i się od tego nie uchyliło, jednak bardzo prosi o dotację w wysokości przynajmniej 50 tyś. zł., żeby jeszcze w tym roku wykonać oświetlenie. - Właśnie teraz można było wyjaśnić, czy jesteśmy w stanie mierzyć się z faktami i posłuchać, jakie są naprawdę uwarunkowania odnośnie tej inwestycji - domagali się radni: Białkowski i Kwarciński.

Jak zaznaczał starosta, powiat żagański liczy 375 km dróg, a nie tylko 18. Mieszkają mieszkańcy wsi czy małym miasteczek są traktowani przez zarząd i większość radnych jednakowo i sumiennie. - Bardzo dobrze mi się współpracuje z radnymi miasta tj. z radnymi: Andrzej Katarzyniec, Marek Kopta, Jerzy Bielawski, Tomasz Hucał i Artur Niezgoda. Były dobre relacje i z radnym Białkowskim, dyrektorem departamentu. Ale nie wiem, dlaczego pewne informacje wypuszcza się na zewnątrz i nie do końca precyzuje - mówił starosta.

Jeśli chodzi o inwestycje w samym Żaganiu, to przez szereg lat miasto to zyskało mnóstwo zadań, które służą mieszkańcom. Nowy most na ul. Chrobrego, ul. Chrobrego wybudowana chodnikami, Kościuszki, Bolesławiecka, chodniki na ul. Dworcowej, dwa etapy ul. Śląskiej i ul. Łąkowej, czy Kochanowskiego, Konopnicka, chodniki na ul. Piastowskiej, i Bema, a teraz w przyszłym roku będzie gruntowny remont mostu na ul. Żelaznej.

Edyta Jakubowska-Owsik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.