Starsze niż trzyletnie też mogą do żłobka. Jest zgoda

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Starsze niż trzyletnie też mogą do żłobka. Jest zgoda

Janina Waszczuk

Na najbliższej sesji radni będą głosować zmianę przepisu, aby dzieci starsze niż trzyletnie mogły zostać w żłobku. Sprzeciwu raczej nie będzie.

Pisaliśmy o tym, że w związku z tym, że rodzice sześciolatków raczej nie zgadzają się puścić swoje pociechy do pierwszej klasy i zostawiają je w zerówce, robi się wąskie gardło z miejscami w przedszkolach. Urzędnicy przewidzieli tę sytuację i trwają prace nad rozbudową obydwu przedszkoli w Tucholi. Jednak nie wiadomo, czy będzie wszystko gotowe we wrześniu. W urzędzie zapewniali, że wszystkie dzieci znajdą miejsca w przedszkolach i burmistrz chce dotrzymać słowa. Dba też o politykę prorodzinną.

Trzeba zmienić zapis

W związku z tym, że rodzice zaczęli dopytywać, dyskutować, właściciel żłobka „Wesoła Żabka“ w Tucholi zwrócił się do urzędu z pytaniem w imieniu rodziców dzieci uczęszczających do żłobka, czy będą mogli pozostawić dzieci w żłobku, mimo ukończenia trzech lat. - Taka sytuacja miałaby potrwać do momentu rozbudowy Przedszkola nr 1 - zapewnił Maciej Górka, właściciel żłobka. - Pierwszeństwo jednak będą miały maluchy do trzech lat.

Zaznacza, że w przypadku gdy będą wolne miejsca, te starsze będą mogły pozostać w placówce. Przewidując sytuację, zaznacza, że niezbędna jest jednak zmiana przepisów, ponieważ w tej chwili nie ma możliwości otrzymania dotacji na dzieci powyżej trzech lat.

Na dobrej drodze

- Podjęcie tej uchwały będzie kontynuacją działań prorodzinnych, ale również wsparciem dla przedsiębiorcy, który prowadzi działalność na rzecz mieszkańców gminy Tuchola - tłumaczy burmistrz Tadeusz Kowalski. - Nie będzie tych dzieci zbyt wiele, ale w papierach musi się wszystko zgadzać. Mogę nadmienić, że wszystko jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o rozbudowę placówek dla dzieci.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.