Start sezonu będzie przy Jeziorze Linie

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Start sezonu będzie przy Jeziorze Linie

Marek Białowąs

- Lista uczestników Integracyjnego Biegu Regionu Kozła jest już zamknięta - mówi Bogusław Pietrusiewicz, dyrektor biegu.

Komplet chętnych został zebrany praktycznie w jeden dzień. Zapisało się więcej biegaczy niż wyznaczony limit 140 osób. Dlatego o tym, kto pobiegnie 2 kwietnia decydował termin wpłaty opłaty startowej w wysokości 20 złotych.

- W zawodach weźmie udział 150 osób. 10 miejsc zostało zarezerwowanych dla organizatora zawodów - powiedział B. Pietrusiewicz.

To będzie już trzeci bieg w regionie. Zawsze organizowany jest na początku sezonu biegowego na przełomie marca i kwietnia.
- Chyba najszybciej zebraliśmy uczestników rok temu. Wtedy zapisy trwały dosłownie 20 minut - mówi Witold Silski, prezes Lokalnej Grupy Działania Regiony Kozła. - Ciężar organizacji tych zawodów powierzyliśmy klubowi biegacza ,,Bakcyl’’ z Babimostu. W tym roku trasa do pokonania ma mieć długość 10 km i wiedzie wokół znanego Jeziora Linie.

Bieg jest dedykowany mieszkańcom Regionu Kozła, jednak jak się okazuje gotowość sprawdzenia się w zawodach na początku sezonu chętnie skorzystają też sportowcy z innych regionów kraju.

Na liście znaleźli się zawodnicy z Zielonej Góry, Gorzowa, Trzciela, Wolsztyna czy nawet odległego Poznania.
- Biegacze będą musieli pokonać dwie pętle wokół jeziora. Trasa wiedzie głównie przez las - mówi Bogusław Pietrusiewicz, który jest dyrektorem biegu i równocześnie działaczem babimojskiego klubu ,,Bakcyl’’. - Mimo że lista uczestników jest już zamknięta zapraszam wszystkich miłośników sportu 2 kwietnia nad Jeziora Linie do ośrodka wypoczynkowego, gdzie będzie start i meta zawodów.

Do biegu został jeszcze ponad miesiąc. Ten czas warto poświęcić na przygotowania do startu, chociaż już dziś wiadomo, że każdy z zawodników dostanie medal.

- Przyjęliśmy zasadę, że na medalu dla biegaczy co roku będzie motyw innej gminy z Regionu Kozła. W tym roku na metalowym krążku znajdzie się detal związany z gminą Kargowa. Dodatkowe wyróżnienie otrzymają pierwsze trzy osoby zawodów - powiedział B. Pietrusiewicz.

Niecodzienny będzie podział na kategorie zawodników. Oprócz tradycyjnej klasyfikacji kobiet i mężczyzn, biegacze będą też rywalizować w grupie pracowników Ikea - bo ta znana firma będzie jednym ze sponsorów tego wydarzenia.
Będą też nagrody dla najszybszych mieszkańców Babimostu i Kargowej.

- Niestety w tym roku, ze względu na ograniczone środki nie będzie pakietów startowych dla zawodników. Limit czasu pokonania trasy 10 km ustaliliśmy na 1,5 godziny. Ja spodziewam się, że najszybszym sportowcom bieg na tym odcinku zajmie ok. 35 minut - przewiduje dyrektor zawodów.

Z regulaminem Integracyjnego Biegu Regionu Kozła można się zapoznać na Fecebooku w zakładce ,,informacje’’. Warto tam zajrzeć. a

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.