Stawik” na Ludowej już nie straszy zatopionymi puszkami i brudem!

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Lucyna Makowska

Stawik” na Ludowej już nie straszy zatopionymi puszkami i brudem!

Lucyna Makowska

Od 21 grudnia mieszkańcy dzielnicy mogą oglądać skwer przy ul. Ludowej w Żarach w nowej, ładniejszej odsłonie. Mogą też korzystać z ławek i placu zabaw

O przywrócenie niegdyś pięknemu terenowi dawnego blasku zawalczyli jeszcze w ubiegłym roku mieszkańcy. Po „uruchomieniu” budżetu obywatelskiego w Żarach najpierw wpisali rewitalizację jeziorka, jako jedno z zadań, a potem konsekwentnie na nie głosowali. I udało się.

Mieszkańców czekała miła niespodzianka

- Żal było patrzeć jak staw staje się bajorkiem - mówili Zofia Polisz. - Choć jest w otoczeniu domków jednorodzinnych. Gdy pojawiła się okazja do tego, by to zmienić zmobilizowaliśmy się.

- Wszystko to pięknie, ale nie wiem czemu nie przycięto tej wierzby - mówi Klaudia Hondowicz - latem staw będzie pełen liści.
Teresa Juźko - Wszystko to pięknie, ale nie wiem czemu nie przycięto tej wierzby - mówi Klaudia Hondowicz - latem staw będzie pełen liści.

Choć nikt nie wierzył, że obiekt uda się skończyć jeszcze w tym roku, mieszkańców czekała miła niespodzianka. 21 grudnia zakończono roboty. - Koszt realizacji inwestycji nie przekroczył kwoty przeznaczonej w budżecie, tj. 598 tys. zł - podaje Edyta Nawrot z UM w Żarach.- Ustawiono ławki, wyznaczono ciągi komunikacyjne przez skwer oraz wokół stawu, wykonano plac zabaw, oświetlenie terenu oraz nasadzenia zieleni.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gorąca promocja na wakacje!

50,00 100,00

Skorzystaj i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.