Renata Hryniewicz

Stop! Szlaban. Obcy nie wjedzie, ale straż i karetka bez kłopotu

Szlabany pojawiły się przy osiedlowych parkingach. Każdy mieszkaniec otworzy je pilotem Fot. pogranicze lubuskie Szlabany pojawiły się przy osiedlowych parkingach. Każdy mieszkaniec otworzy je pilotem
Renata Hryniewicz

To, że w mieście brakuje miejsc parkingowych, wiadomo od dawna. Postoje zajmują choćby przyjezdni, którzy pracują w Niemczech, ale parkują w Słubicach. Niemcy parkują, gdy przyjeżdżają na zakupy. Spółdzielnia mieszkaniowa zaczęła więc montować szlabany.

- Taka była wola mieszkańców. Na parkingach działy się cuda niewidy - mówi Andrzej Giglewicz, administrator budynków Spółdzielni Mieszkaniowej. - Zdarzało się, że ktoś kto wyjeżdżał na trzy tygodnie do pracy, zostawiał sobie tutaj samochód i zajmował miejsce, a mieszkaniec osiedla musiał parkować gdzieś na mieście - dodaje.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.