Renata Hryniewicz

Stop! Szlaban. Obcy nie wjedzie, ale straż i karetka bez kłopotu

Szlabany pojawiły się przy osiedlowych parkingach. Każdy mieszkaniec otworzy je pilotem Fot. pogranicze lubuskie Szlabany pojawiły się przy osiedlowych parkingach. Każdy mieszkaniec otworzy je pilotem
Renata Hryniewicz

To, że w mieście brakuje miejsc parkingowych, wiadomo od dawna. Postoje zajmują choćby przyjezdni, którzy pracują w Niemczech, ale parkują w Słubicach. Niemcy parkują, gdy przyjeżdżają na zakupy. Spółdzielnia mieszkaniowa zaczęła więc montować szlabany.

- Taka była wola mieszkańców. Na parkingach działy się cuda niewidy - mówi Andrzej Giglewicz, administrator budynków Spółdzielni Mieszkaniowej. - Zdarzało się, że ktoś kto wyjeżdżał na trzy tygodnie do pracy, zostawiał sobie tutaj samochód i zajmował miejsce, a mieszkaniec osiedla musiał parkować gdzieś na mieście - dodaje.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.