Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów" znów w akcji! Masz starego laptopa? To udostępnij go innym. Dzięki Tobie uczeń będzie mógł się kształcić

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów" znów w akcji! Masz starego laptopa? To udostępnij go innym. Dzięki Tobie uczeń będzie mógł się kształcić

Natalia Dyjas-Szatkowska

O zielonogórskim Stowarzyszeniu "Kolorowy Chynów" pisaliśmy, gdy mieszkańcy tej dzielnicy zdecydowali się szyć dla innych maseczki ochronne, by zmniejszać ryzyko zakażenia koronawirusem. Teraz społecznicy mają kolejny pomysł, jak pomóc innym. Zasada jest bardzo prosta. Chcesz pomóc? To nie czekaj!

Najpierw, by pomóc innym, zielonogórskie stowarzyszenie zabrało się za szycie masek. Pisaliśmy o tym tutaj:

Mieszkańcy Chynowa znów pokazują, że mają moc! Razem szyją maseczki. Z myślą chociażby o starszych mieszkańcach okolicy

Teraz społecznicy znów chcą pomagać innym.

- Jako Stowarzyszenie Kolorowy Chynów uruchomiliśmy kolejną akację o charakterze lokalnym, która może pomóc dostosować się do obecnych warunków nauczania - wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Szkoły są zamknięte, dzieci uczą się online. No tak, tylko co mamy zrobić, gdy brakuje nam do tego odpowiedniego sprzętu?

Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów" ruszyło z akcją "Udostępnij laptopa"

Społecznicy zachęcają, by kontaktować się z nimi (można to zrobić przez: profil facebookowy stowarzyszenia, jeśli nasze dziecko ma lekcje w formie online, a nie posiadamy dla niego komputera. Albo gdy przy jednym komputerze obecnie musi pracować kilka uczniów, co bardzo utrudnia pracę.

- Postaramy się w ramach przekazanych do nas laptopów udostępnić i przekazać komputer, który będzie mógł posłużyć jako narzędzie do nauki - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

Chcesz udostępnić sprzęt komputerowy? Też zgłoś się do stowarzyszenia!

Można też pomóc w jeszcze jeden sposób. Jeśli masz komputer w domu, firmie, a sprzęt obecnie leży i się kurzy, to możesz takie urządzenia udostępnić nieodpłatnie, wypożyczyć lub przekazać na stałe osobom, które mogą go właśnie teraz potrzebować.
Jedyny warunek? Sprzęt musi być sprawny technicznie. Mieszkańcy bez problemu go wyczyszczą, usuną stare dane, zainstalują system i przekażą innym.

Obecnie potrzebujących jest więcej niż darczyńców

- Już dziś wiemy, że akcja cieszy się dużym zainteresowaniem - mówi prezeska stowarzyszenia, Barbara Wybranowska. - Choć nie ukrywam, że potrzebujących jest więcej niż darczyńców. Póki co dostarczyliśmy pierwsze laptopy do dyrekcji szkoły w Chynowie. Dzisiaj idą kolejne.

Zabieramy stary i niepotrzebny sprzęty, a mieszkańcy je "reanimują".

Gmina Sulechów kupuje laptopy dla uczniów

- W ramach Programu Polski Cyfrowej na zakup sprzętu dla szkół - laptopów i tabletów, gmina Sulechów zakupiła 26 laptopów - informują też sulechowscy urzędniczy. - Sprzęt ten już jest w ratuszu i lada moment trafi do dyrektorów szkół. Środki przyznawane w ramach działania pochodzą z budżetu UE

Natalia Dyjas-Szatkowska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Agnieszka

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.