Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać przekonuje: pomóżmy zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę! Ty też możesz je wesprzeć. Jak?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać przekonuje: pomóżmy zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę! Ty też możesz je wesprzeć. Jak?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Centrum Pomocy "Warto Jest Pomagać" ruszyło z akcją "Ciepła buda", by zwierzaki z zielonogórskiego schroniska mogły przetrwać zimę. Masz niepotrzebne koce, kołdry, ręczniki? Przynieś je do Centrum! Dary zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

- Idą zimne dni i noce - mówią przedstawiciele zielonogórskiego Centrum Pomocy "Warto Jest Pomagać". - Pomóżmy psiakom, które zostaną w tym okresie w schronisku.

Jak można to zrobić? Przeszukajcie swoje szafy, pawlacze i schowki. Jeśli masz niepotrzebne koce, kołdry bez pierza, śpiwory, poszewki, ręczniki, możesz przynieść je do Centrum.

- Czekamy na Was do 15 grudnia br., od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-15.00 - wyjaśniają przedstawiciele organizacji.

Centrum Pomocy "Warto Jest Pomagać" ma swoją siedzibę przy ul. Dąbrowskiego 35 w Zielonej Górze.

Jak narodził się pomysł na akcję dla zwierzaków?

- Pomysł narodził się jeszcze na początku tego roku - mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes Stowarzyszenia "Warto Jest Pomagać". - Przygotowaliśmy spoty reklamowe i chcieliśmy zaangażować nasze zielonogórskie szkoły. Nawet wymyśliliśmy konkurs, gdzie do zdobycia były nagrody oraz statuetka, medal "Warto Jest Pomagać" dla szkół.

Niestety, jak w przypadku wielu imprez i inicjatyw, wielkie plany pokrzyżowała pandemia. Szkoły zaczęły pracować zdalnie. Dlatego też stowarzyszenie zmieniło nieco formułę akcji.

- Pomysł jest prosty, pomóc zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę - mówi G. Hryniewicz. - Ale warto dodać, że schronisko ma zapotrzebowanie na różne rzeczy przez cały rok. Nasza akcja już ma bardzo duży odzew. Sporo osób do nas dzwoni, pisze, że chce oddać różnego rodzaju koce, kołdry. My część też sami odbieraliśmy. Nasza akcja trwa do grudnia, na bieżąco będziemy przekazywać rzeczy do schroniska.

Spójrzcie tylko w te piękne oczy! Takie cudowne zwierzaki czekają w zielonogórskim schronisku na nowy dom. Możesz im pomóc na wiele sposobów

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.