Strajk nauczycieli w szkołach podczas egzaminów jest coraz bardziej realny. ZNP wszczął procedurę w sprawie sporu zbiorowego

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
(ea)

Strajk nauczycieli w szkołach podczas egzaminów jest coraz bardziej realny. ZNP wszczął procedurę w sprawie sporu zbiorowego

(ea)

W tym tygodniu dyrektorz szkół z regionu zostaną poinformowani o wejściu ZNP i FZZ w spór zbiorowy z rządem. A to już tylko krok od strajku generalnego. Może on się odbyć w czasie egzaminów.

- Do 8 lutego wszyscy dyrektorzy szkół zostaną powiadomieni o wejściu w spór zbiorowy - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes bydgoskiego Oddziału ZNP. - Województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z ostatnich, które te procedury rozpocznie, ponieważ wcześniej mieliśmy dwa tygodnie ferii. W samej Bydgoszczy pisma będą rozsyłane do dyrektorów szkół od tego tygodnia.

- Do 8 lutego wszyscy dyrektorzy szkół zostaną powiadomieni o wejściu w spór zbiorowy - mówi Mirosława  Kaczyńska, prezes bydgoskiego Oddziału ZNP. - Ciągle jest jeszcze czas na zatrzymanie protestu nauczycieli, ale zależy to od stanowiska drugiej strony. Niestety, mamy wrażenie, że rozmowy z MEN posuwają nas do przodu w tych konsultacjach.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(ea)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.