Strefa imprez w Lubuskiem! Koncerty, teatr, kino - sprawdź, gdzie się wybrać

Czytaj dalej
Fot. Natalia Popczyk
Zdzisław Haczek

Strefa imprez w Lubuskiem! Koncerty, teatr, kino - sprawdź, gdzie się wybrać

Zdzisław Haczek

Imprezowy weekend w Lubuskiem. Sprawdźcie, co się dzieje w naszym regionie.

Zielona Góra / koncert w piwnicy kawon

Tajemnicza Bokka zagra utwory z dwóch płyt. Będzie elektronicznie i alternatywnie...
Bokka to jedna z najbardziej tajemniczych polskich grup. Muzycy występują w maskach. O trójce artystów wiadomo tylko, że... być może są znani. Po debiutanckim albumie „Bokka”, w 2015 r. ukazała się druga płyta zespołu - „Don’t Kiss And Tell”, która wraz z utworem „Let It” mają nominacje do laurów portalu somusic.pl.

Zielona Góra / WYSTAWA w GALERII BWA

Honorata Martin - nominowana do Paszportów Polityki - przedstawia: „Bóg Małpa”
W spektaklu zobaczymy dwóch nienawidzących się braci (Jerzy Kaczmarowski i Janusz Młyński) - mieszkańców zapomnianej irlandzkiej mieściny. A pobliskie jezioro wciąż kusi i wciąga kolejne ofiary... Reżyser Robert Czechowski zapowiada gorzką komedię w klimacie filmów Tarantino.

Zielona Góra/sztuka w Lubuskim Teatrze

Pulsujący barwami i muzyką spektakl „Od wiosny do zimy” - dla najmłodszych widzów
Joanna Koc i Wojciech Brawer występują w sztuce Katarzyny Kawalec (scenariusz i reżyseria) - „Od wiosny do zimy”, która dedykowana jest widzom od roku do pięciu lat. Dzieci w atrakcyjnej formie uczą się rozróżniać pory roku: poznają barwy, zwierzątka, dźwięki...

Zielona Góra/koncert

Noworoczne hity filharmoników
A może jakiś bilet cudem wróci do kasy? Od lat Koncerty Noworoczne to przeboje, na które wejściówki rezerwuje się już we wrześniu. Z orkiestrą pod batutą Czesława Grabowskiego wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Wiktoria Szubelak, Zenon Laskowik.

Świebodzin/Kino

Michael Fassbender jako tytułowy Makbet
„Makbet” (Szekspir raz jeszcze) to krwawa gra o tron z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych. Szkocki generał Makbet, za namową ambitnej żony, postanawia użyć niegodziwych środków w celu zdobycia władzy i obalenia króla.

„Bóg Małpa” to nowa wystawa Honoraty Martin
Artystka „znana jest z radykalnych działań, polegających na doświadczaniu siebie i innych w sytuacjach skrajnych, elementarnych. Honorata Martin znów drąży siebie, doświadcza własnych granic jako ludzkiej osoby i jako żywej istoty” - pisze kuratorka Anna Mituś. H. Martin (rocznik 1984 r.) ukończyła Wydział Malarstwa na ASP w Gdańsku, aneks z intermediów. Studiowała w Marmara University w Istambule. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Zielona Góra/imprezy

OBIEKT świętuje roczek z legendą

Klub OBIEKT świętuje w sobotę swoje pierwsze urodziny. Gwiazdą tanecznej nocy będzie żywa legenda muzyki elektronicznej - A Guy Called Gerald. W roli supportu - lokalni bohaterowie i Lyo25 - japoński DJ.

Zielona Góra/imprezy

Imprezy w rytmach karnawałowych
Sobotnią imprezę taneczną rozkręci DJ Żaba, czyli Beata Małecka, znana z kabaretowej sceny, ale też z desek Lubuskiego Teatru, gdzie daje czadu na rolkach i w habicie w przebojowym musicalu „Siotrunie”, a w jidisz śpiewa w „Ach, Odessa - Mama...”.

Fan Club Depeche Mode zaprasza na wieczór z cyklu Black Day Party z przebojami wiadomego zespołu.

W klubie Strefa67 dwie karnawałowe imprezy z przebojami minionych dekad i disco polo.

Świebodzin/Kino

Nie wystarczy pokonać kaszalota
„W samym sercu morza”: raz jeszcze ekranizacja powieści „Moby Dick”, ale więcej, bo oto uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości... W roli kapitana - Chris Hemsworth.

Zielona Góra/Na topie DVD

 1. Arnold S. znów w roli Terminatora T-800
 2. Mission Impossible: Rogue Nation
 3. Terminator: Genisys
 4. Kryptonim U.N.C.L.E
 5. Ted 2
 6. Jurassic World
 7. Wykolejona
 8. San Andreas
 9. Minionki
 10. Mad Max. Na drodze gniewu

Zielona Góra/Kino

Dwa ciekawe filmy w kinie Newa
„Aurora” (reż. Rodrigo Sepúlveda) to chilijski dramat: nauczycielka walczy o pogrzeb noworodka, którego ciało znaleziono w śmietniku.

„Nasze jutro” (reż. Mélanie Laurent, Cyril Dion) - francuski dokument przedstawiający wizję, co stanie się z Ziemią, gdy będziemy tak jak dotąd korzystać z jej zasobów - Piątek, sobota, niedziela (15-17 styczeń) 20.00.

Gorzów Wielkopolski

„Karnawał po wiedeńsku” to gala z utworami granymi na koncertach w słynnej Złotej Sali
W programie gali znajdą się przeboje najbardziej znanych twórców, z rodziną Straussów na czele, grane w największych salach balowych cesarskiego Wiednia. W programie koncertu nie zabraknie „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz innych utworów tradycyjnie wykonywanych na koncertach w wiedeńskiej Złotej Sali.

Krzysztof Kiliański wyśpiewa nie tylko nastrojowe standardy muzyki rozrywkowej
Krzysztof Kiliański to wokalista znany masowej publiczności z popowego przeboju „Prócz ciebie nic”, który zaśpiewał z Kayah. Pamiętacie? Ale Kiliański nie stroni też od muzyki jazzowej, a jego recital będzie okazją do wysłuchania nastrojowych standardów muzyki rozrywkowej i właśnie jazzu. Kiliański bywa nazywany polskim Frankiem Sinatrą. Jest laureatem najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego.

Strzelce Kraj./Kino

Gratka dla fanów Quentina Tarantino
„Grindhouse: Death Proofden” Quentina Tarantino to thriller z 2007 r. Trzy dziewczyny wyruszają w miasto, żeby się zabawić. Ich tropem podąża Kaskader Mike. W tej roli Kurt Russell. Po projekcji będzie można podyskutować o filmie.

Gorzów wlkp. // spektakl

„Królowa Śniegu” oczaruje wszystkich
W tej baśni młodsi widzowie odnajdą mnóstwo przygód: magiczną podróż Gerdy, piękną i czarodziejską krainę śniegu oraz mnóstwo emocji. Dla dorosłych to będzie podróż w niebanalny świat i opowieść o tym, co w życiu jest ważne.

Gorzów wlkp. // Kino

Historia duchowej przemiany
„Kim jest Michael?” to oparta na faktach historia duchowej przemiany homoseksualnego aktywisty Michaela Glatze’a (gra go James Franco), który zakłada własny kościół i zostaje ortodoksyjnym chrześcijańskim pastorem.

Gorzów wlkp. // Koncert

Coś dla miłośników poezji śpiewanej
Koncert „Kompresja ciszy” znanej grupy Stare Dobre Małżeństwo to coś dla miłośników dobrej piosenki, w której piękna melodia harmonizuje z prawdziwą poezją. Grupa na scenie jest już od 30 lat.

Gorzów wlkp. // wycieczka

Pomaszeruj z klubem z Santocka do Baczyny
Klub Piechurów Super - Relaks tym razem pomaszeruje trasą z Santocka do Baczyny.

Gorzów wlkp. // wycieczka

Spacer z Trampem
KlubTramp zaprasza na wędrówkę z Santocka przez Marzęcin do Gorzowa.

Pszczew // Kino

Olga Bołądź w nowej komedii romantycznej
„Słaba płeć” w reżyserii Krzysztofa Lange to nowa polska komedia romantyczna. Po wyrzuceniu z pracy Zośka (w tej roli Olga Bołądź) postanawia zemścić się na szefie oraz znaleźć miłość. W filmie zagrali też Piotr Adamczyk, Katarzyna Figura i Marek Bukowski.

Słubice // Kino

Gwiazdorska obsada w filmie o rodzinie
„Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej to dramat i komedia jednocześnie. W obliczu choroby jednego z rodziców siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą. A to wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Międzyrzecz // koncert

Posłuchaj pięknych, tradycyjnych kolęd
Najpiekniejsze kolędy wykona zespół „Amicis Carolers”.

Międzyrzecz // kino

Coś dla maluchów
Maluszkowe kino to 45-minutowy blok bajeczek.

Sława

Karnawał z przebojami Kiepury
Koncert noworoczny pod hasłem „Karnawał z przebojami Jana Kiepury”.

Otyń

Piątkowy wieczór z Janem Kondrakiem

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury: •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

 •  Lubuskiego Teatru

 •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.