Łukasz Koleśnik

Strongman w Ameryce

Młody mieszkaniec Chlebowa po raz kolejny będzie rywalizował z najsilniejszymi ludźmi na świecie. Fot. Archiwum prywatne Młody mieszkaniec Chlebowa po raz kolejny będzie rywalizował z najsilniejszymi ludźmi na świecie.
Łukasz Koleśnik

Mateusz Kieliszkowski ze wsi Chlebów znów podbija USA. Obecnie bierze udział w zawodach Arnold Classic. To trzeci jego start w tej imprezie.

Dwa lata temu startował jeszcze jako amator i wygrał. W 2015 roku w zawodach dla profesjonalistów (Arnold Classic Pro) zajął trzecie miejsce i otrzymał zaproszenie na tegoroczne zawody. W Arnold Classic bierze udział 10 najsilniejszych zawodników na świecie.

Sportowa impreza sygnowana imieniem Arnolda Schwarzeneggera rozpoczęła się 3 marca i będzie trwała przez trzy dni.
Mateusz przed wyjazdem był skromny. - Liczę, że uda mi się przynajmniej powtórzyć wynik z zeszłego roku. W tym turnieju biorą udział naprawdę wspaniali zawodnicy. Ciężko trenowałem i mam nadzieję, że przełoży się to na ostateczne miejsce na podium - mówi Kieliszkowski.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.