Stróże prawa wrócą już w lipcu do miasta

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Stróże prawa wrócą już w lipcu do miasta

Marek Białowąs

Do Kargowej powracają policjanci. Posterunek zostanie otwarty za dwa tygodnie. Na funkcjonariuszy czeka już nowa siedziba.

- To dobrze, że znowu będzie u nas posterunek policji. Wstyd, żeby w całej gminie przez te lata nie było stróżów porządku. Wprawdzie wielkich przestępstw u nas nie ma, ale te drobne wykroczenia czy zakłócenia porządku też uprzykrzają życie - powiedział Henryk Olejarz.

Posterunek policji wraca do Kargowej po ponad dwóch latach przerwy. Funkcjonariusze wyprowadzili się stąd do Sulechowa, z którego stróże porządku przyjeżdżali w razie potrzeby.

- Komendant z Sulechowa kiedyś nam udowadniał, że to rozwiązanie sprawdza się, bo spadła ilość wykroczeń na terenie gminy - mówi burmistrz Jerzy Fabiś. - Z kolei mieszkańcy tłumaczyli, że statystyka nie jest tu wiarygodna, bo wielu ludzi po prostu nie zgłaszała zdarzeń wiedząc, iż na przyjazd patrolu z Sulechowa trzeba długo czekać. Takie drobne wykroczenia były naszym mankamentem. Trzeba jednak przyznać rację, że drogówka była u nas widoczna i dobrze wykonywała swoje zadanie - dodaje Fabiś.

Niemal w tym samym czasie, gdy zlikwidowano posterunek, Kargowa pozbyła się też strażników miejskich. W efekcie w gminie od ponad dwóch lat nie ma na miejscu nikogo, kto mógłby strzec porządku.
Od lipca ma to się zmienić. Do wyremontowanych na koszt gminy pomieszczeń na parterze ratusza wprowadzi się 1 lipca docelowo pięciu policjantów. Zajmą dwa pokoje, w których do niedawna mieścił się Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Cieszą się z tego chyba wszyscy mieszkańcy. Obiecaliśmy policji, że gmina w przyszłym roku dołoży się do kupna dla nich radiowozu. Kosztuje 65 tys. zł, my damy połowę tej kwoty - mówi J. Fabiś. Już kiedyś samorząd też dofinansowywał kupno radiowozów.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.