(ARO)

Strzelce Krajeńskie ponownie są stolicą kolarstwa górskiego

(ARO)

W sobotę od 11.00 w Strzelcach Krajeńskich trzeci raz odbędzie się maraton MTB. W wyścigu będą rywalizować zawodowcy oraz amatorzy.

O puchar burmistrza Mateusza Federa będą konkurować kolarze na trasie 30 (Mini) i 50 km (Mega), wokół Strzelec Kraj., w zależności od dystansu. Tego wyboru dokonają na starcie. Ten usytuowany będzie na stadionie miejskim, podobnie zresztą jak meta. Pierwsi zwycięzcy są na niej oczekiwani ok. 12.00. Dekoracja wygranych spodziewana jest o 15.00. Na maraton będzie można się zapisać w dniu jego rozegrania, w biurze zawodów, do 10.30. Opłata wynosi 60 zł. Kolarze będą sklasyfikowani w 23 kategoriach. Najlepsi mężczyźni z Mega dostaną do 500 zł, najlepsze kobiety do 200 zł, a triumfatorzy poszczególnych kategorii - medale i puchary.

W międzyczasie toczyć się będzie m.in. wyścig kolarski dla dzieci od 2 do 13 lat z podziałem na kategorie wiekowe oraz płeć (do wygrania rowery). Ten wystartuje o 11.05 na płycie boiska. Będzie też dla nich wesołe miasteczko. - Zapisy w biurze zawodów w dniu ich rozgrywania. Konieczna będzie pisemna zgoda przez rodziców lub opiekunów - dodaje Rafał Chmiel z FSD Sport Strzelce, jeden z organizatorów trzeciego Maratonu MTB.

(ARO)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.