Leszek Kalinowski

Studenci nie mieli okazji poznać mnie jako wrednej zołzy...

Dr hab. Agnieszka Anna Niekrewicz, dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba w Gorzowie Wlkp. Fot. Archiwum A. Niekrewicz Dr hab. Agnieszka Anna Niekrewicz, dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba w Gorzowie Wlkp.
Leszek Kalinowski

Agnieszka Anna Niekrewicz 20 lat temu napisała tekst o nauczycielce do młodzieżowej rubryki (Alfowe bajerowanie), którą prowadziłem. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej postanowiłem do niego powrócić i do autorki, która dziś jest doktorem habilitowanym i dziekanem Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Czy pamiętasz swój tekst sprzed lat?

Pamiętam, jakby to było wczoraj, chociaż minęło już ponad 20 lat. Napisałam go w liceum. Był to jeden z moich pierwszych artykułów, które ukazywały się w młodzieżowej rubryce „GL” - „Alfowe bajerowanie”. Jak większość uczniów byłam wtedy przekonana, że nauczyciele nas nie rozumieją, dręczą bez powodu i wymagają nie wiadomo czego.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.