Studenci pracują. Urlop nie jest dla wszystkich

Czytaj dalej
Fot. Nestle
Marek Białowąs

Studenci pracują. Urlop nie jest dla wszystkich

Marek Białowąs

W fabryce Nestle w Kargowej trwają od początku lipca już 18. w historii letnie praktyki zawodowe. Potrwają one trzy miesiące

Praktyka, możliwość zdobycia doświadczenia - to dziś jedno z najważniejszych działań, w których uczestniczą studenci w trakcie nauki. Od absolwentów wyższej uczelni oczekuje się nie tylko ugruntowanych wiadomości, ale również wiedzy o realiach, w których przychodzi funkcjonować przedsiębiorstwom. To w dużej mierze stanowi o wartości rynkowej studentów jako przyszłych pracowników lub przedsiębiorców.

A co o praktykach myślą sami studenci?

- Czy mi się podobają Tak, podoba mi się. Nie są to moje pierwsze praktyki, aczkolwiek wydaje mi się, że obecne są najbardziej związane z moimi zainteresowaniami powiedział Rafał Bartos, student z Zielonej Góry, który odbywa właśnie praktyki w wydawnictwie Instytutu Filologii Polskiej.

Michał Buczkowski, student z Głogowa, stwierdził, że jego praktyki były ciekawe i będą pomocne w znalezieniu pracy.
W myśl obowiązujących przepisów, celem studenckiej praktyki zawodowej jest wprowadzenie do praktycznego wykonywania zawodu, kształcenie umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach. Studencka praktyka zawodowa służy integracji wiedzy teoretycznej z praktyką, jest przedsięwzięciem spajającym oba obszary.

Spośród nadesłanych zgłoszeń w tym roku wybrano 66 osób, które na początku lipca rozpoczęły swoją wielką przygodę zawodową w Nestle. Najlepsi będą mieli

- W fabryce Nestle w Kargowej podobne praktyki organizowane są już 18 lat - informuje Edyta Iroko z Nestle Polska. W tym roku przyjęto 4 studentów i absolwentów.

Jak co roku studenci mogli aplikować na praktyki m.in. do biura głównego firmy w Warszawie oraz jej zakładów produkcyjnych w Kaliszu, Rzeszowie, Nałęczowie, Kargowej i Nowej Wsi Wrocławskiej. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano 66 osób, które 3 lipca rozpoczęły swoją wielką przygodę zawodową w Nestle.

W tym roku o praktykę w tej firmie starało się blisko 2 tys. osób. A przez minione 18 lat, praktyki odbyło ok. 1000 studentów.

- Podczas trwających praktyk w Nestle, studenci i absolwenci będą mogli zapoznać się ze sposobem działania firmy - mówi Edyta Iroko. - W tym czasie zostaną powierzone im zadania i biznesowe, wezmą udział w szkoleniach, odwiedzą jedną z najnowocześniejszych fabryk Nestle i będą mogli zadbać o swoją sprawność fizyczną podczas dnia sportu. Najlepsi będą mieli szansę na dalszą współpracę z firmą.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.