Sulechów nakręcił się na pomaganie. Udało się zebrać 2 tony plastikowych nakrętek. Dzięki temu 1,4 tys. zł trafiło na rehabilitację Kacpra

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rybarczyk
Tomasz Rybarczyk, Leszek Kalinowski

Sulechów nakręcił się na pomaganie. Udało się zebrać 2 tony plastikowych nakrętek. Dzięki temu 1,4 tys. zł trafiło na rehabilitację Kacpra

Tomasz Rybarczyk, Leszek Kalinowski

Prawie rok temu pod sulechowskim ratuszem stanęło serce na plastikowe nakrętki. Burmistrz zachęcał: Sulechów nakręca się na pomaganie! Do pojemnika trafiły dwie tony nakrętek, co oznaczała konkretną kwotę. 1,4 tys. zł trafiło więc na rehabilitację Kacpra. To nie koniec pomagania.

2 maja 2020 roku przed ratuszem miejskim w Sulechowie stanęło czerwone serce na nakrętki. Mieszkańcy gminy codziennie je zapełniali, a pracownicy spółki SuPeKom opróżniali i magazynowali na terenie zakładu. Przez 9 miesięcy udało się zebrać 2 tony. Mieszkańcy gminy wskazali na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze. Kwota 1400 zł trafiła na rehabilitację i dalsze leczenie dziewięcioletniego mieszkańca Sulechowa - Kacpra Płóciennika.

Kacper cały czas wymaga opieki i pomocy. Każdy z nas może go wesprzeć!

Kacper urodził się z wadami mózgu oraz centralnego układu nerwowego. Ma wady twarzoczaszki oraz wzroku, słuchu i mowy. Po urodzeniu rokowania chłopca były bardzo złe. Postawiono diagnozę, że chłopiec swoje życie spędzi leżąc. Jednak ogromna determinacja najbliższych oraz długotrwała rehabilitacja doprowadziły do tego, że Kacper dzisiaj może siedzieć, a nawet zrobić kilka kroków. Dzięki tym postępom może integrować się z innymi dziećmi. Obecnie uczęszcza do 1 klasy Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie. Ze względu na swoją niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym porusza się na wózku. Wymaga całodobowej opieki, gdyż nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Do głębokiej niepełnosprawności doszły jeszcze schorzenia, takie jak: alergie wziewne, zespół jelita wrażliwego oraz epilepsja lekooporna. To bardzo wiele obciążeń zdrowotnych i ogrom pracy wielu ludzi, którzy codziennie walczą o jego zdrowie. Aby mógł robić dalsze postępy potrzebna jest stała rehabilitacja, a na nią z kolei pieniądze. W imieniu najbliższych i Kacpra prosimy Państwa o wsparcie. Kacper jest pod opieką FUNDACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „SŁONECZKO”, które utworzyło dla niego specjalne konto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 481/P Kacper Płóciennik, na które można dokonywać wpłaty oraz przekazywać swój 1% z podatku dochodowego. Nr KRS 0000186434 w rubryce cel szczegółowy 481/P Kacper Płóciennik.

Nakrętki zbierane są nadal

Inicjatywa postawienia pojemnika na nakrętki pojawiła się jeszcze w 2019 roku podczas spotkania prezesa spółki „ROLTEX” sp. z o.o. w Sulechowie Krzysztofa Koniuszego z burmistrzem Sulechowa Wojciechem Sołtysem. Dalsze prace projektowe wykonali inżynierowie spółki w porozumieniu z wydziałem promocji sulechowskiego urzędu. Serce zostało wykonane i przekazane dla miasta jako nieodpłatny dar, natomiast hasło ”Sulechów nakręcony na pomaganie” wymyślił burmistrz.
To nie koniec prowadzonej akcji, nakrętki zbierane są dalej, gdyż celem jest pomaganie dzieciom, które tej pomocy bardzo potrzebują.

Tomasz Rybarczyk, Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.