Sulechów: Z taką kartą seniorom na pewno będzie lżej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

Sulechów: Z taką kartą seniorom na pewno będzie lżej

Anna Chreptowicz

Karta seniora obowiązuje już w Zielonej Górze. Sulechów jest drugim z miast, które wychodzi naprzeciw starszym mieszkańcom.

Od stycznia w Sulechowie ruszyły zapisy na kartę seniora, która gwarantuje starszym mieszkańcom wiele ciekawych zniżek. Ci, którzy słyszeli, pędzą do urzędu, by wypełnić wniosek. I czekają na odbiór karty.

- O tych kartach czytałam w biuletynie informacyjnym urzędu gminy. Od początku roku można składać wnioski. I z tego, co wiem, podobno gwarantuje zniżkę na basen i jakieś koncerty - mówi Maria z Sulechowa. Jej zdaniem karta seniora to bardzo dobry pomysł. - Wiadomo, seniorzy nie są zbyt bogaci, a to zawsze jakaś ulga... - dodaje.

Jednak nie wszyscy z mieszkańców wiedzieli o możliwości założenia karty. - Myślę, że jest to trochę za słabo reklamowane. Osobiście nie słyszałem na ten temat nic. Ale karta na pewno się przyda seniorom - mówi pan Janusz.
O nowym programie urząd miasta informuje nie tylko w swoim biuletynie. Burmistrz Ignacy Odważny opowiadał o nim również podczas swojego noworocznego spotkania z mieszkańcami.

Kartę może założyć każdy mieszkaniec gminy Sulechów, który ukończył 60 lat

- mówi Wojciech Sołtys, kierownik wydziału spraw społecznych, oświaty i sportu. - Od początku roku zarejestrowaliśmy około 160, 170 wniosków. W ciągu tygodnia wpływa nawet kilkadziesiąt wniosków. A to chyba świadczy o tym, że program cieszy się zainteresowaniem - dodaje.

Zgodnie z jego wyliczeniami, do tej pory zarejestrowało się około 3 procent uprawnionych. Urzędnicy przewidują jednak, że potencjalnych użytkowników karty będzie około 5.500. Na jakie zniżki będzie można liczyć? - Na razie zniżki będą obowiązywały w jednostkach podległych gminie, czyli w instytucjach kultury oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Sulechowianka. Na koncerty i spektakle będzie można uzyskać 20 procent zniżki, na basen, aż 50 procent - mówi Wojciech Sołtys.

Liczy jednak na to, że z czasem do programu włączą się również lokalni przedsiębiorcy, jak ma to miejsce w przypadku karty Rodzina 3+. Dzięki karcie rodziny wielodzietne mogą liczyć na zniżki m.in. w zakresie usług gastronomicznych, stomatologicznych, w prywatnych przedszkolach i ubezpieczeniach.

ZGrani Zielonogórzanie

Zielona Góra kartę ZGrani Zielonogórzanie 50 plus wprowadziła w czerwcu 2014 roku. Od tego czasu postarały się o nią ponad 23 tysiące mieszkańców. Karty tej domagali się seniorzy, po wielkim sukcesie, jakim cieszyła się i nadal się cieszy karta ZGrana Rodzina (dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem). Można jednocześnie posiadać obie karty. Oferty przygotowane dla pięćdziesięciolatków i starszych to zarówno korzyści i profity skierowane bezpośrednio do właścicieli kart, jak również propozycje na wspólne spędzanie czasu z wnukami. To ulgi w aptekach, sklepach, przychodniach, na basenie...

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.