Renata Hryniewicz

Sulęcin, Lubniewice, Rzepin: Ludzie proszą, by psy z ich gmin trafiały do dobrego schroniska

W takim stanie był jeden z psów odebranych przez fundację w czasie interwencji. Fot. Fundacja Mondo Cane W takim stanie był jeden z psów odebranych przez fundację w czasie interwencji.
Renata Hryniewicz

Mieszkańcy Sulecina, Lubniewic i Rzepina alarmują gminy, żeby te rozwiązały umowy ze schroniskami, w których - ich zdaniem - zwierzęta doprowadzane do są do fizycznego wycieńczenia .

Sulęcin, Lubniewice i Rzepin mają podpisaną od wielu lat umowę ze schroniskiem w wielkopolskiej Trzciance, której właścicielem jest Zenon Jażdżewski. Ma on wiele schronisk, w tym jedno, o którym w ostatnim czasie w Polsce było bardzo głośno. To schronisko w Jędrzychowie w woj. wielkopolskim, gdzie fundacja Mondo Cane i przeprowadziła interwencję w asyście policji i zabrała 18 wycieńczonych fizycznie psów.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.