Sulęcin: Starsi już nie będą się nudzić. W domu seniora znajdą zajęcie

Czytaj dalej
Fot. Maciej Barden
Renata Hryniewicz

Sulęcin: Starsi już nie będą się nudzić. W domu seniora znajdą zajęcie

Renata Hryniewicz

Seniorzy w Sulęcinie już mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas, gotować, dziergać na drutach, wkrótce także uprawiać ogródek. Gorzów z domu dziennego pobytu na razie zrezygnował. Międzyrzecz otwiera go w poniedziałek.

Sala rehabilitacyjna, sala kawowa, sala telewizyjna, toalety, prysznice i mała kuchnia - tak wygląda Dzienny Dom Senior Plus, który w piątek w zeszłym tygodniu oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Sulęcinie.

- Podczas spotkań z seniorami mieliśmy bardzo dużo sygnałów o tym, że jest u nas sporo seniorów, którzy mają opiekę na co dzień, ale siedzą sami w domach, kiedy dzieci czy wnuki pracują - mówi Iwona Walczak, wiceburmistrz Sulęcina.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.