Sulęcin, Strzelce, Krzeszyce i Gorzów świętują z przytupem

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Milowski
Jarosław Miłkowski

Sulęcin, Strzelce, Krzeszyce i Gorzów świętują z przytupem

Jarosław Miłkowski

W środę, 21 czerwca, zaczyna się kalendarzowe lato. Z początkiem wakacji ruszają święta miast i inne wakacyjne imprezy w plenerze. Co będzie w ten weekend?

Sulęcin zaprasza na Polsko - Niemieckie Spotkania pod patronatem „GL”. To nowa odsłona święta miasta. - To będzie dwudniowa impreza pełna rozmaitych atrakcji. Będziemy bawić się w różnych lokalizacjach miasta. Będą koncerty, Święto Jan’ki, kabaret i wiele innych - zapowiada Jacek Filipek, szef Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Na dobre zabawa startuje w sobotę o 16.00 na promenadzie przy Postomii. Ten dzień odbędzie się pod hasłem „Święto Jan’ki”. Co się odbędzie tego dnia? Na początek regaty i otwarty turniej szachowy. O 17.30 wielka zabawa, czyli spływ na Byle Czym. Jeśli chcesz nauczyć się pleść wianki, to wpadnij o 18.00 na warsztaty. A o 21.00 koncert Jam Band i plenerowa zabawa pod chmurką.

W niedzielę impreza przenosi się na Plac Czarnieckiego. Ale w międzyczasie, o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Moniuszki odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu po remoncie, a także nadanie mu imienia olimpijczyka Stanisława Ożoga. O tej samej porze na wybranych osiedlach odbędzie się akcja Kolorowe Podwórko. Na Placu Czarnieckiego zabawa rozpoznie się o godz. 13.00. Imprezę otworzy występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo. Następnie: 14.00, festiwal piosenki i potyczek teatralnych; 16.00, kabaret Teraz My z UTW; 16.30, występ zespołu Trans; 17.00, sulęcińska scena muzyczna; 20.00, koncerty gwiazd: Urszuli i Grubsona.

Spotkaj się z kulturą

Krzeszyce będą świętować z kulturą - też pod patronatem „GL” - na Placu Inki. W sobotę zabawa zaczyna się o 14.00. Program: tradycyjne obrzędy słowiańskie, koncert artystów, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, występ tancerzy ognia, koncert Jerry Jabłoński Band (21.00), zabawa taneczna (od 22.30). W niedzielę gmina świętować będzie od godz. 15.00. Program: występy grup tanecznych, międzynarodowe kulina - ria, amatorskie rozgrywki piłki nożnej (18.00), zumba dla wszystkich, kino plenerowe.

Imprezy w Gorzowie, Strzelcach, Sulęcinie i Krzeszycach są darmowe

Europiknik już tuż tuż

Strzelce Krajeńskie zapraszają na Europiknik. Świętowanie rozpoczyna się już jutro na plantach nad jeziorem. O 9.30 odbędzie się próba bicia rekordu Polski w największej liczbie osób trzymających wstęgę. O 11.00 uniwersytety seniorów z całęgo regionu zakończą tu rok akademicki. W piątek o 21.00 odbędzie się uliczny spektakl „Czarownica - o miłości i lęku”. Najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę:13.00, występ orkiestr dętych; 13.45, występy klubów seniora; 14.00, strzelecki blok artystyczny; 16.00, koncert Boombersów; 17.15, występ Wojciecha Gąsowskiego; 18.45, Karambabula; 20.30, Majestic; 22.30, Blue Cafe.

760 lat i wielka feta

Do świętowania szykują się gorzowianie. Dni Gorzowa rozpoczną się 30 czerwca i potrwają do 2 lipca. - Będzie i muzyka cygańska, i disco polo, aż po wydarzenia z muzyki klubowej i koncerty rockowe – mówił wczoraj prezydent Jacek Wójcicki. Będzie w czym wybierać! - Strażacy zorganizują Firefighter Combat Challenge. Będziemy gościć u siebie ponad 100 najlepszych strażaków, w tym mistrzów Europy. Na bulwarze przy Wildomie stanie 13-metrowa platforma, na której będą oni wykonywać zadania zbliżone do tych z prawdziwych akcji ratowniczo-gaśniczych – mówił bryg. Jarosław Korzeniewski, zastępca komendanta lubuskiej straży. Strażaków będzie można podziwiać w sobotę i niedzielę (1-2 lipca) od 12.00 do 18.00.

Dni Gorzowa będą połączone też z festiwalami muzycznymi. W piątek 30 czerwca na błoniach będzie koncert w ramach Romane Dyvesa (pod patronatem „GL”. - Na dziedzińcu urzędu miasta organizujemy zaułek teatralny. Będą cykliczne spotkania o 22.00 z piosenką: francuską, włoską i polską – mówił Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru. Aktorów będzie można też spotkać na moście Staromiejskim. 1 i 2 lipca będą przybliżać legendy i baśnie o Landsbergu i Gorzowie. Sporym wydarzeniem będzie też Euforia Dźwięku. To impreza, która rozgości się przy Wale Okrężnym i zagrają na niej gwiazdy muzyki klubowej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.