Renata Hryniewicz

Sulęcin: Woda skażona bakterią coli. Mieszkańcy pomagają

Mieszkańcom woda jest dostraczana m.in. w beczkowozach Fot. Czytelnik Mieszkańcom woda jest dostraczana m.in. w beczkowozach
Renata Hryniewicz

Od kilku dni w mieście nie można używać wody. Praktycznie do niczego. Powód? Jest skażona bakterią coli. Władze miasta robią co mogą, by zapewnić mieszkańcom dostęp do czystej wody. Ludzie pomagają sobie nawzajem. W pomoc włączają się kolejne podmioty.

- Jest bardzo ciężko, ale wszyscy robią co mogą, żeby pomóc - mówi Wiesława Mrówka z Sulęcina. - Ja jestem chora i samotna. Nie dałabym rady sobie nanieść wody. Przynoszą mi ją harcerze.

Komunikat o wodzie warunkowo zdatnej do spożycia (można było ją używać tylko po przegotowaniu) pojawił się w czwartek. Od soboty woda już była do spożycia i przygotowania posiłków całkowicie zakazana. Nadaje się tylko do użycia w celach sanitarnych.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.