Świąteczne Pogotowie: Lubimy wspólnie śpiewać i muzykować. Odtwarzacz CD to by było coś ekstra!

Czytaj dalej
Fot. Sara Zdzitowiecka
Sara Zdzitowiecka

Świąteczne Pogotowie: Lubimy wspólnie śpiewać i muzykować. Odtwarzacz CD to by było coś ekstra!

Sara Zdzitowiecka

Świetlica w Kostrzynie nad Odrą właśnie przygotowuje jasełka. Na co dzień jednak rozrywek dzieciom brakuje, więc marzą o... przenośnym odtwarzaczu CD.

Świetlica socjoterapeutyczna zbliża się do 10-lecia. Działa w parafii pw. NMP Matki Kościoła. Ma pod opieką 25 dzieci z rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej.
W świetlicy dzieci przynajmniej na chwilę mogą o tym zapomnieć. Mają tu pomoc w nauce, mogą rozwijać zainteresowania na zajęciach muzycznych, plastycznych i sportowych. Równie popularne są warsztaty fotograficzne, a już prawdziwy rarytas to wycieczki rowerowe, wyjazdy nad morze i wyprawy do wiosek tematycznych.

- Uwielbiam naukę tańca z panią Agatką, a najbardziej rytmy afrykańskie, od wolnego kroku do coraz szybszego - tłumaczy 10-letnia Martynka.

Co roku świetlica wysyła dzieci na kolonie. Codziennie też zapewnia im opiekę i posiłek. Każda pomoc się tutaj przyda. Pieniądze można wpłacać na: 16
Sara Zdzitowiecka Co roku świetlica wysyła dzieci na kolonie. Codziennie też zapewnia im opiekę i posiłek. Każda pomoc się tutaj przyda. Pieniądze można wpłacać na: [b]16 8355 0009 0104 1091 2000 0002[/b].

Teraz cała świetlica jest pochłonięta przygotowaniami do jasełek. Dzieci ćwiczą, a pani Ula wtóruje im na akordeonie. W świetlicy zajęcia są w dni powszednie, popołudniami. W wakacje dzieci mają opłacane kolonie. W świetlicy zawsze dostaną też owoce, słodycze i często ciepłą przekąskę, dlatego przydałaby się tu mikrofalówka i zmywarka. Bardzo brakuje też odtwarzacza przenośnego CD, żeby trochę urozmaicił zajęcia. Każda pomoc będzie mile widziana.

Sara Zdzitowiecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.