Świąteczne pogotowie: Przyda się nowa piłka. I zestaw dla stylistek

Czytaj dalej
Fot. Marta Dudka
Marta Dudka

Świąteczne pogotowie: Przyda się nowa piłka. I zestaw dla stylistek

Marta Dudka

Podopieczni świetlicy Gniazdo na pierwszy rzut oka są spokojni i wstydliwi. To tylko pozory, wystarczy z nimi pobyć chwilę, by zobaczyć, jacy są wspaniali.

W Gnieździe od 14.00 do 18.00 czas spędza 13 dzieci. Są zajęcia z socjologiem i z pedagogiki przeżyć. Ale najlepsza jest zabawa. I to, że można się razem spotkać. - Przydałaby się nam nowa piłka do nogi - mówi skromnie Patryk Gawlik i dodaje: - Na wiosnę się nam przyda, choć zimą też kopiemy na boisku. Tylko najpierw musimy odśnieżyć - żartuje rezolutny chłopiec. Jego koledzy, Łukasz Fiałkowski i Adrian Przeworski podpowiadają: - Może konsolę do gier z czujnikiem ruchu? Przydałyby nam się takie gry ruchowe. Chłopaki mogliby grać w tenisa albo golfa, a dziewczyny tańczyć.

Dziewczynki to stylistki. Są bardzo kreatywne, więc cieszyłyby się z zestawu do kompletowania strojów, wybierania kreacji - proponuje kierowniczka ośrodka Paulina Bera. Za to Daria Wolska chciałaby rękawicę bramkarza. - No pewnie! Daria jest naszą najlepszą bramkarką! Jest trzy razy lepsza od nas - chwali koleżankę Patryk i dodaje: - Zawsze chcę, by była w naszej drużynie, żadnej bramy nie puści!

Aby wesprzeć podopiecznych świetlicy, można wpłacić pieniądze na numer: 05 2030 0045 1110 0000 0395 4220.

Marta Dudka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.