Świąteczny jarmark w Gorzowie potrwa 6 dni. Będzie też u nas Święto Aniołów

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Świąteczny jarmark w Gorzowie potrwa 6 dni. Będzie też u nas Święto Aniołów

Jarosław Miłkowski

Niezliczona ilość światełek, 12 choinek i ogrom imprez. Tak z okazji świąt będziemy bawić się w grudniu. I to już od czwartku.

Święta coraz bliżej, więc w z każdym dniem coraz bardziej czuć będzie ich klimat. W tym roku miasto będzie miało dwie „oficjalne”, czyli duże miejskie choinki. Jedna stoi już przyozdobiona na skwerze tuż koło katedry. Druga też stoi, ale czeka na przystrojenie na Starym Rynku.

Oprócz nich w centrum miasta, koło fontanny Paukscha, stanie jeszcze dziesięć kolejnych mniejszych choinek. Już w czwartek ubiorą je dzieci z 20 gorzowskich przedszkoli (strojenie choinki rozpocznie się o 10.00). Tego samego dnia miasto rozbłyśnie tysiącami światełek. Pojawią się one nie tylko w samym centrum, ale również na rondach: Ofiar Katynia oraz Kosynierów Gdyńskich.

Najprawdziwszy Mikołaj z Laponii przyjedzie do Gorzowa w sobotę 19 grudnia

Przez ostatnie lata miejskie mikołajki odbywały się 6 grudnia lub w weekend zbliżony do tej daty. Kto szykował się na spotkanie ze Świętym Mikołajem już w tę niedzielę, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Najprawdziwszy Mikołaj z Laponii przyjedzie do Gorzowa w sobotę 19 grudnia, gdy już będzie trwał jarmark przedświąteczny. Godzina nie została jeszcze ustalona, ale wiadomo, że będzie to pora popołudniowa.

Odbędzie się w niedzielę 13 grudnia w Miejskim Centrum Kultury Zawarcie przy ul. Wawrzyniaka. Przy świątecznych potrawach usiądą wspólnie: Łemkowie, Ukraińcy, Poleszucy, Wilniucy, Lwowiacy, Romowie, Żydzi oraz Polacy.

Kolejną utrzymaną miejską tradycją będzie Jarmark Świąteczny na Starym Rynku. Od 18 do 23 grudnia stać tu będą drewniane domki, w których będzie można kupić m.in. choinki, karpia czy prezenty. Jarmark będzie otwarty od 12.00 do 20.00.

W przedświąteczny weekend na scenie występować będą m.in. chóry, zespoły śpiewaków, aktorzy teatralni, trio jazzowe

Ono z kolei odbędzie się w piątek 18 grudnia i odbędzie się na Starym Rynku, gdzie obok domków jarmarcznych stanie scena.

Od południa grać tu będą świąteczne melodie, a o 17.00 mieszkańcy będą mogli pożyczyć sobie wszystkiego najlepszego. Przygrywać będzie folkowy zespół Nadija. Będzie też, a jakże!, wigilijny poczęstunek.

W przedświąteczny weekend na scenie występować będą m.in. chóry, zespoły śpiewaków, aktorzy teatralni, trio jazzowe. W niedzielę 20 grudnia odbędzie się tu Święto Aniołów. Będą konkursy na najlepsze przebranie anioła, najlepsze faworki i śledziki oraz konkurs na domek z piernika.

Wśród grudniowych tradycyjnych imprez nie zabraknie też miejskiego sylwestra. Jego gwiazdą będzie zespół Loka (jego wokalistą jest Grzegorz Porowski, który w zespole Rotary śpiewał hit „Na jednej z dzikich plaż”). Sylwester rozpocznie się już o 21.15. Oprócz muzyki z płyt zagrają też Coctail Boys. Oczywiście będą fajerwerki.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.