Lucyna Makowska

Światełko pamięci dla Łyczakowa

Cmentarz Orląt Lwowskich Fot. Janusz Wójtowicz Cmentarz Orląt Lwowskich
Lucyna Makowska

W Żarach rusza zbiórka zniczy i świec w szpitalu wojskowym.

Już po raz piąty zaczyna się zbiórka zniczy i świec, które 1 listopada zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie.

W tym roku organizatorem akcji jest Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich wraz z Klubem Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach, jest organizatorem akcji.

- Chodzi o utrwalenie pamięci o Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, których duża część zginęła walcząc o polski Lwów - mówi Józef Tarniowy z KTTK - Liczymy, że i w tym roku mieszkańcy Żar przyłączą się do tej ważnej inicjatywy, a dzięki temu będzie to nasza wspólna lekcja historii, patriotyzmu i wychowania obywatelskiego. Organizatorzy zachęcają, by akcją zainteresować również swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół, zakład pracy. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej zniczy, niż w latach ubiegłych, dzięki temu kolejne zapomniane mogiły będą mogły zostać rozświetlone.

Centralnym miejscem zbiórki zniczy jest Muzeum Kresowego przy ul. Bohaterów Getta 22 B, do którego znicze można przynosić w godzinach od 13 do 15 w poniedziałki, środy i piątki. Ewentualnie można również przynieść znicze do gabinetów okulistycznych w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym.

Osoby do kontaktu:Józef Tarniowy tel. 669 841 103 lub dr n.med. Krzysztof Kopociński tel. 68 470 78 62 lub 601 360 629.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.