Światła nie działają, zgłoś to koniecznie

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Światła nie działają, zgłoś to koniecznie

Czesław Wachnik

Gdy sygnalizacja działa nieprawidłowo, czyli palą się tylko światła żółte, zadzwoń do serwisu. Numer to 603 041 568. Przyjadą i naprawią.

- Światła na Trasie Północnej w Zielonej Górze, na wysokości osiedla Zastalowskiego są nieczynne od dwóch dni - zaalarmował nas w środę, 6 kwietnia pan Szymon. Nasz rozmówca dodał, że sygnalizacja świetlna została ograniczona do świateł żółtych pulsujących już w środę około południa. A w tym czasie ze szkoły na osiedlu Zastalowskim wracało do domów, po drugiej stronie Trasy Północnej, wielu uczniów. To oni byli narażeni na największe niebezpieczeństwo. Tym bardziej, że to jedyne przejście przez trasę, które ma sygnalizację świetlną.

Dyrektor wydziału dróg Paweł Urbański, którego około godz. 11.30 poinformowaliśmy o awarii, odpowiedział, że nie wie o tej awarii. Zadzwonił też do serwisu, by ten jak najszybciej usterkę usunął. Sprawdziliśmy. Około godz. 12.30 sygnalizacja działała prawidłowo. - Nieraz dochodzi do takiej sytuacji, że na pewien czas wyłączane jest zasilanie. Wtedy włączają się światła awaryjne. I chcąc przywrócić prawidłowe działanie sygnalizacji, trzeba załadować program - tłumaczył P. Urbański. Zaapelował, by w takich sytuacjach zadzwonić pod numer 603 041 568 do serwisu.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.